Který mobil fotí nejlépe na světě? Čelo žebříčku DxOMark se opět změnilo

Huawei P40 Pro DxOMark foto

Světoznámý portál s benchmarky a recenzemi DxOMark byl po několika málo týdnech znovu přinucen udělat změnu v pořadí telefonů s nejlepší výbavou pro fotografování a natáčení videí. Od 13. února byl v této kategorii vládcem nový špičkový telefon od Xiaomi s označením Mi 10 Pro. Zhruba před měsícem ho pak vystřídal mobil Oppo Find X2 Pro. Dosáhl úplně stejného skóre, ale zejména díky vyrovnanějším výsledkům v dílčích testech tento souboj čínských přístrojů vyhrál. A zatímco velká část světa mobilních telefonů čeká na výsledek jihokorejského Galaxy S20 Ultra, na špici se usadil nový lídr. A je opět z Číny. Fotografickému žebříčku DxOmark v tuto chvíli vévodí telefon Huawei P40 Pro. A to v testu zadních i předních foťáků.

Huawei P40 Pro DxOMark fotoaparaty skore

Nový vlajkový telefon od Huawei v podstatě splnil svou povinnost. Skoro všechny nejvýznamnější modely této značky v DxOMarku na předních příčkách pravidelně vyskakují. Umístění na první příčce ještě více umocňuje nekonečné čekání na výsledek nejvýkonnějšího letošního Samsungu. Ten má na webu zatím zápis pouze z testování zvuku, kde se nedostal ani do první pětky. Proč ještě nebyly otestovány jeho fotoaparáty a kdy se toho dočkáme? Ta prodleva už je skoro podezřelá. Ale zpět k novému Huawei telefonu a jeho hodnocení na DxOMark.

Huawei P40 Pro DxOMark fotoaparaty skore prehled

Přístroj získal v hlavní kategorii zadních fotoaparátů 128 bodů, čímž o čtyři utekl konkurentům. Skóre je zprůměrováno ze 140 bodů za focení a 105 bodů za natáčení videa. U selfie kamery jde o 103 bodů. Všechny tyto čtyři hodnoty znamenají čtyři nově nastavené laťky. “Se 128 body stanovil telefon nový impozantní rekord. I nejlepší konkurenty zanechal v prachu za sebou. Fotografické skóre 140 je také úžasné a zasloužené díky dokonalému výkonu ve všech oblastech,” popisují autoři testů. Web DxOMark pěje na Huawei P40 Pro chválu za spousty věcí od dynamického rozsahu, přes kvalitu zoomu až po skvělé zvládání veškerých světelných podmínek. Teď si tedy můžeme znovu zopakovat již několikrát položenou otázku: Co na to Samsung Galaxy S20 Ultra? Urve první příčku pro sebe? Redakce DxOMark má evidentně telefon u sebe. Snad se tedy brzy dočkáme výsledků testu focení.

Co říkáte na současné pořadí žebříčku v DxOMark?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)