Žebříček DxOMark má nového vládce. A Galaxy S20 Ultra to zatím není

OPPO Find X2 Pro DxOMark

Při oficiálním představení vlajkových telefonů Mi 10 a Mi 10 Pro od Xiaomi bylo rovnou zveřejněno, že silnější přístroj z této dvojice obsadil první příčku v uznávaném benchmarku DxOMark. Ten se specializuje zejména na kvalitu fotografických senzorů a čoček v mobilních telefonech. Ihned po oznámení nového vládce žebříčku v podobě nového telefonu Xiaomi se mluvilo o tom, že vydrží na prvním místě do doby, než se na trhu oficiálně objeví Samsung Galaxy S20 Ultra. Jak se před pár hodinami ukázalo, i jiný telefon je schopný v mezičase prvenství dosáhnout. Benchmarku DxOMark nyní vládne nově představený supertelefon Oppo Find X2 Pro. A to velmi, velmi těsně.

Oppo Find X2 Pro DxOMark výsledek

Čínská novinka získala celkově 124 bodů za skóre 134 u focení a 104 u natáčení. Že jsou vám hodnoty povědomé? Ano, Xiaomi Mi 10 Pro má naprosto stejné! Testeři z DxOMark se ale rozhodli upřednostnit Oppo Find X2 Pro díky vyváženějším výsledkům. “Oba přístroje mají stejné skóre, ale jsou trochu odlišné v kladech a záporech. Zatímco Xiaomi exceluje třeba u renderování textur či zoomování a některé ostatní parametry má slabé, Oppo nabízí vyrovnanější výsledky. Blíží se tomu nejlepšímu, co jsme zatím v kategorii foto a video měli,” popisují autoři u výsledků testu. U nového Oppo telefonu vyzdvihuje DxOMark hodnocení hlavně ostření a stabilizaci obrazu u fotek a videí. Velmi dobře je na tom také pořizování snímků v tmavém prostředí.

Jak dlouho novému Oppo Find X2 Pro první příčka vydrží?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)