Huawei P30 bude mít OLED displej s integrovanou čtečkou a ještě lepší fotoaparát

huawei p30 render spekulace

Představení telefonů Huawei P30 a Huawei P30 Pro se pomalu ale jistě blíží. Dočkat bychom se měli za měsíc na veletrhu MWC 2019. Už nyní s předstihem ale na internet unikají informace o tom, co v těchto telefonech uvidíme. O levnější verzi Huawei P30 Lite se prozatím nemluví.

Huawei P30 posune laťku o kus dále. A to hlavně ve fotoaparátech

Nové informace unikly k oběma chystaným novinkám společnosti Huawei. Velikost displeje u Huawei P30 je 6,1 palce, u Pro verze 6,5 palce. Rozměry telefonů tak budou opět mírně větší. Očekává se, že obě verze tohoto telefonu budou mít OLED panel. Ale již mnohem menší výřez. Podobat se bude tomu v OnePlus 6T anebo Essential Phone. Jak dražší Pro, tak i levnější P30 obdrží již čtečku otisků v displeji, podobně jako jsme mohli vidět u Huawei Mate 20 Pro na podzim minulého roku.

huawei p30 design

Změny se dočká i zadní strana. Spekuluje se o tom, že Huawei P30 bude mít 3 fotoaparáty, hlavní snímač byl měl být Sony IMX600. Huawei P30 Pro by měl obdržet rovnou čtyři hlavní fotoaparáty na zadní straně. Vylepšení se dočká zoom, a to hlavně díky periskopickému modulu. Očekává se také zcela nový snímač Sony IMX607 s 38 MPx.

Huawei P30: 360 degree renders [EXCLUSIVE]

Huawei P30: 360 degree renders [EXCLUSIVE]

O výkon se v obou případech bude starat Kirin 980, který doplní až 8GB paměť RAM u klasické verze a až 12GB RAM u Pro verze. Očekávat se tak dá cca 320 tisíc bodů v AnTuTu. Trochu překvapivě má chybět rychlé 40W nabíjení, které jsme hodně chválili u Mate 20 Pro. Řada P30 má mít pouze 22,5W nabíjení. Rovnou z krabice telefony poběží na Androidu 9 Pie a EMUI 9.1. O ceně telefonu se prozatím ještě ani nespekuluje.

Těšíte se na Huawei P30 a Huawei P30 Pro?

Zdroje: gizmochina.com, @onleaks

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)