Vydá Huawei ohebný 5G telefon dříve než Samsung?

Huawei ohebný 5G telefon koncept

Samsung sice ukázal svůj ohebný telefon dříve, ale Huawei se nevzdává. Čínský výrobce chce svůj ohebný 5G telefon dostat na trh dříve. Nyní ho prý předvedl korejským mobilním operátorům. Na co se můžeme těšit?

V uzavřeném stavu telefon, v otevřeném tablet?

Prototyp ohebného telefonu Samsung „ukázal“ už na počátku tohoto měsíce. O týden ho předběhla neznámá firmička Royole s jejím FlexPai. Huawei sice své zařízení zatím veřejně nepředvedl, ale zároveň je prý ve vývoji ohebného telefonu nejdále. Huawei svůj ohebný 5G telefon nyní prý předvedl za zavřenými dveřmi korejským mobilním operátorům. Anonymní zdroj z jejich řad prozradil, že zařízení podporuje budoucí sítě 5G. Zároveň dodal, že zařízení příjemně překvapilo svým stupněm dokončení.

V zavřeném stavu prý zařízení mělo úhlopříčku 5 palců, zatímco v otevřeném dokonce 8 palců. To je více než u Samsungu, jenž v otevřeném stavu má „jen“ 7,3 palce. Analytici odhadují, že tato ohebná zařízení půjdou jen do malosériové výroby. Cena u Samsungu by se měla pohybovat kolem 50 tisíc Kč s DPH. Cena telefonu od Huawei není známa, ale odhaduje se na podobnou částku. Ohebné telefony tedy zatím budou doménou jen těch nejnadšenějších a nejmovitějších zákazníků.

Huawei Mate X Foldable Smartphone Introduction Concept, Based on Patent Documents

Huawei Mate X Foldable Smartphone Introduction Concept, Based on Patent Documents

Korejský server ETNews tvrdí, že ohebný 5G telefon Huawei prý představí příští rok v únoru. Měl by k tomu využít výstavy MWC 2019, která se koná ve španělské Barceloně. Žádné oficiální obrázky, ohebného telefonu od Huawei, zatím nejsou dostupné. Rendery přiložené k článku jsou pouze ilustrační. Jejich autorem je server techconfigurations.com, jenž je vytvořil dle nákresů z Huawei patentů. Nezbude nám tedy jen doufat, že se jim výsledná zařízení alespoň přiblíží. Tyto rendery totiž vypadají skvěle.

Jak se vám líbí zařízení z renderů? Může se jim vůbec skutečné vyrovnat?

Zdroj: techinasia.comtechconfigurations.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)