První skládací telefon je tady: FlexPai se chlubí obrovským displejem a zajímavou cenou

royole flexpai skladaci telefon

Tak jsme se dočkali oficiálního představení prvního skládacího telefonu s ohebným displejem. Nepostaral se o něj Samsung ani Huawei, ale čínská společnost Royole. Novinka se nazývá FlexPai a v rozloženém stavu se promění v tablet s velikostí displeje 7,8 palce. Pokud je složený, tak má displej o velikosti 4 palce. Další zajímavou věcí na tomto zařízení je to, že jde o první telefon, který pohání zbrusu nový čipset Snapdragon 8150, který už je založen na 7nm podobně jako konkurence od Huaweie nebo Apple.

FlexPai designem moc neosloví. Na druhou stranu má “perfektní” cenu

Displej tohoto telefonu využívá AMOLED panel, v polovině se ohýbá, rozlišení má 1920 x 1400 pixelů. Pokud je telefon ohnutý, tak se jedná polovina využívá jako klasický telefon, na druhé části se zobrazuje tapeta. Uživatel si může vybrat, kterou část bude využívat. Nejsou totiž identické. Jedna část je kvůli fotoaparátům mírně menší. Telefon nemá selfie kameru, používá se pouze hlavní duální fotoaparát s 16 a 20 MPx, protože stačí jen složit telefon, otočit jej a máte selfie kameru, kterou můžete perfektně využít.

Royole’s FlexPai – the world’s first foldable smartphone.

Royole's FlexPai - the world's first foldable smartphone.

V otevřeném stavu je tloušťka telefonu 7,6mm. Pokud je zavřený, tak je tloušťka větší než 15,2mm. A to hlavně u otáčecího kloubu. Ten je podle výrobce testován na to, aby vydržel více než 200 tisíc rozložení. Váha telefonu je 320 gramů. Zajímavé je to také uvnitř telefonu. Jde o první zařízení se Snapdragonem 8150 neboli Snapdragon 855, který doplní 6GB RAM a 128GB vnitřní paměti. K dispozici budou i verze s 8GB/256 GB a 8GB/512GB pamětí. Baterie má kapacitu 3 800 mAh.

Royole Corporation FlexPai

Chystané Samsung a Huawei ohebné telefony mají být hodně drahé, spekuluje se nad cenou 50 tisíc a více. I proto se očekávala podobně vysoká cena u FlexPai. Výrobce však překvapil, když oznámil, že cena začíná na částce 9000 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 38 tisíc Kč. Ano, ve srovnání s klasickými telefony je to pořád hodně, ale zde se musí brát, že jde o zcela nový druh zařízení s technologiemi, které v současné době nejsou levné.

Jak se vám líbí skládací telefon FlexPai?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)