Telefon Huawei Nova Plus: první pohled na nadějnou střední třídu

Huawei Nova Plus

Společnost Huawei na letošním veletrhu IFA2016 v Berlíně představila dvojici zajímavých telefonů střední třídy – Nova a Nova Plus. Nám se poštěstilo získat větší model Huawei Nova Plus a tak vám nyní přinášíme první pohled na tento přístroj jakožto ochutnávku na nadcházející recenzi.

Huawei nova plus

Huawei Nova plus aneb “Mate lite”?

Zatímco Huawei Nova svým vzezřením výrazně připomíná Nexus 6P, větší Nova Plus jakoby se inspiroval u telefonů z řady Mate. V elegantním kovovém těle se pak ukrývá hardware zapadající do střední třídy. Výkon telefonu dodává osmijádrový Qualcomm Snapdragon 625 podpořený 3 GB operační paměti. Dostatek místa pro vaše data pak zajistí 32 GB interní úložiště rozšířitelné o microSD karty. Displej má populární úhlopříčku 5,5″ a dostatečné FullHD rozlišení, které mu zajišťuje jemnost obrazu 401 ppi.

Huawei Nova Plus se pyšní také fotoaparátem se zajímavými parametry. Snímač nabídne rozlišení 16MPx a fázové ostření a nechybí ani optická stabilizace. Jako u všech vybavenějších modelů tohoto výrobce, ani zde nechybí čtečka otisků prstů. Pochválit musíme Huawei také za nasazení moderního USB-C konektoru. Kapacita baterie je pak dostatečných 3340 mAh.

První pohled

Huawei Nova Plus – první pohled

Huawei Nova Plus - první pohled

Cenu tohoto telefonu pro náš trh bohužel momentálně neznáme. Menší a nepatrně hůře vybavený model Nova se zde ale bude prodávat za 9 990 Kč s DPH, u většího modelu tak odhadujeme cenu o přibližně 2 tisíce vyšší.

Jak se vám novinka od společnosti Huawei líbí?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)