TOPlist

Smartphony Huawei Nova 8i a Nova 9 míří k nám, cenou však nepotěší

Huawei Nova 9 titulka

Po ztrátě přístupu ke Google Mobile Services společnost Huawei značně zredukovala svou nabídku chytrých telefonů v Evropě. Nicméně i bez podpory Googlu to na starém kontinentě nevzdává a na německý trh uvádí model Huawei Nova 8i, prozatím využívající Android 11 s nadstavbou EMUI 11. Brzy by jej však měly doplnit také modely z řady Huawei Nova 9.

Huawei Nova 8i dorazil do Německa

Začít můžeme třeba s prvním jmenovaným Huawei Nova 8i. Ten již dorazil na německý Amazon a je i poměrně pravděpodobné, že se brzy rozšíří na další trhy. Výbava tohoto smartphonu pak zahrnuje 6,67″ IPS displej s FullHD+ rozlišením a 60Hz obnovovací frekvencí. Výkon zde dodává Qualcomm Snapdragon 662 doplněný o 6 GB RAM a 128GB úložiště.

Huawei Nova 8i

Fotosestava telefonu Huawei Nova 8i pak zahrnuje 64MPx primární snímač s objektivem o světelnosti f/1.9, 8MPx ultraširokoúhlý a 2MPx makro fotoaparát. Čtveřici pak doplňuje 2MPx sezor pro hloubku ostrosti. Energii zde dodává baterie s kapacitou 4 300 mAh podporující 66W rychlonabíjení. Hmotnost se ustálila na 190 gramech a rozměry telefonu pak činí 161,9 x 74,7 x 8,6 mm. Cena tohoto telefonu pak na Amazonu činí více než sebevědomých 349 € (cca 8 900 Kč), zákaznící k němu však alespoň dostanou jako bonus sluchátka Huawei Freebuds 4i. Ty lze na našem trhu sehnat za přibližně 1 690 Kč.

Série Huawei Nova 9 s HarmonyOS ale bez 5G

Německé zastoupení Huawei pak potvrdilo také příchod série Huawei Nova 9, na kterou ostatně láká i český Huawei na sociálních sítích. České zastoupení sice nebylo úplně konkrétní, nicméně na zveřejněném teaseru je více než dobře rozpoznatelný bok telefonu Huawei Nova 9 (Pro). Bližší informace o této řadě se dozvíte v našem dříve zveřejněném článku.

Huawei Nova 9 Pro cena

Ty již rovnou dorazí s operačním systémem HarmonyOS 2.0 a nabídnou například čipset Qualcomm Snapdragon 778G, ovšem ochuzený o podporu 5G. Dále výbava telefonů zahrnuje například 120Hz FullHD+ zakřivené OLED displeje o úhlopříčce 6,57″ respektive 6,72″. Paměťové varianty by v případě obou telefonů měly být 8/128 GB nebo 8/256GB. Totožná je u obou modelů také fotovýbava zahrnující 50MPx primární, 8MPx ultraširokoúhlý a 2MPx makro fotoaparát doplněný o 2MPx hloubkový snímač. Levnější ze sourozenců pak nabídne 4 300 mAh baterii s 66W rychlonabíjením, zatímco dražší má 4 000 mAh baterii se 100W rychlonabíjením.

Huawei Nova 9 Pro

Pokud alespoň v případě těchto modelů doufáte v sympatičtější cenovku, patrně vás zklameme. Huawei Nova 9 by se měl v Evropě prodávat za 550€, tedy v přepočtu přibližně za 14 tisíc Kč. To opět není vzhledem k výbavě i potenciálním kompromisům zrovna atraktivní cenovka.

Co říkáte na telefony Huawei Nova 8i a Huawei Nova 9 a jejich ceny?

Zdroj: [1], [2]

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)