Huawei se pouští do Samsungu: Do roku 2020 se chce čínská společnost stát jedničkou na trhu

huawei nejprodavanejsi telefony na trhu

Tlak na čínskou společnost Huawei se v posledních měsících zvyšuje, nicméně i kauza nebrání tomu, aby se telefony Huawei prodávaly čím dál tím lépe. Prodeje jsou tak dobré, že údajně Huawei do roku 2020 překoná Samsung a bude největší výrobce telefonů na světě.

Společnosti Huawei se daří. V minulém roce prodali více než 200 milionů telefonů

Šéf společnost Huawei Richard Yu řekl, že v ideálním případě se Huawei stane jedničkou na trhu s telefony ještě v roce 2019. Nejpozději ale v roce 2020. To jsou hodně optimistická slova, na druhou stranu Richard Yu už správně předpověděl to, že v roce 2018 překonají společnost Apple a dostanou se na druhé místo. To se stalo v polovině minulého roku.

Huawei-Nova-4-mobil

 

Minulý rok byl pro čínskou společnost vůbec nejúspěšnější. Celkově prodali více než 200 milionů telefonů. Oproti roku 2017 se prodeje zlepšily o 30 procent. Kromě toho Huawei prodal více než 100 milionů chytrých zařízení, kde se řadí produkty jako tablety nebo nositelná elektronika (chytré hodinky, chytré náramky apod.).

Huawei telefony jsou hodně oblíbené v Asii. Dále patří mezi tři nejoblíbenější značky v SAE, JAR nebo Mexiku. Prodeje v Evropě šly rovněž nahoru. Zajímavé je také informace o průměrné ceně všech prodaných telefonů Huawei. Za minulý rok je to 300 dolarů, v přepočtu tedy cca 8 tisíc.

huawei kyberneticka bezpecnost nukib vyjadreni

Čínská společnost v posledních týdnech plní titulky mnoha zpravodajských serverů kvůli kauze spojené s bezpečnostní, 5G sítěmi a údajným špehováním. I my jsme se tomuto tématu věnovali několikrát. Například v článku Kauza Huawei anebo naposledy poté, co USA obvinily Huawei z podvodu, krádeže obchodních tajemství a porušení zákonů.

Myslíte si, že se slova šéfa Huawei potvrdí a bude čínská společnost největší výrobce telefonů na světě?

Zdroj: cnn.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)