Menu

Huawei Music je nová služba pro streamování hudby. Zatím to má jeden háček

Už i Huawei se pouští do světa streamování hudby. A to se službou, která se nazývá jednoduše Huawei Music. Oproti konkurenci jako je Spotify nebo Apple Music má jednu velkou výhodu, ale taky nevýhodu.

Streamovací služba Huawei Music je zdarma, poslouchat hudbu může zatím jen Blízký východ

Huawei Music je nová streamovací  služba, kterou čínská společnost nejprve představila na Blízkém východě. Dostupná je v zemích jako je Saúdská Arábie, Irák, Egypt apod. To je prozatím hlavní nevýhoda této služby. Huawei spolupracuje se společnosti Rotana, která nabízí arabskou hudbu z tohoto regionu. Zároveň se spolupráce uzavřela s dalšími společnostmi, aby tak byla nabídka hudby co největší. Do budoucna se plánuje i rozšíření hudební knihovny na písničky z celého světa.

huawei music streamovani hudby

Zajímavé je na této službě to, že je zdarma a uživatelé si ji nemusí předplácet. K dispozici je majitelům Huawei telefonů, které mají nadstavbu EMUI 5.0, 5.1, 8.0 a 8.1. A zdarma není jen nějaká osekaná verze. Uživatelé si můžou přehrávat i hudbu v Hi-Fi kvalitě, můžou ji stahovat a poslouchat offline a v aplikaci nejsou žádné reklamy.

O spuštění služby v dalších regionech se momentálně nemluví. Otázka je samozřejmě, jak služba bude vypadat v Evropě. Nedokážeme si představit, že by službu Huawei nabízel i v Evropě zdarma. A pokud ano, tak se pravděpodobně nebude moct počet písniček ani zdaleka rovnat konkurenci jako je Spotify, Google Play Music nebo Apple Music. Každopádně je vůbec zajímavé, že i Huawei se pouští do streamování hudby. Z těch velkých hráčů tak ještě chybí Samsung, který nemá vlastní řešení. I Xiaomi už má své Mi Music, které je dostupné v Číně a Indii.

Chtěli byste i streamovací služby od výrobců telefonů?

Zdroj: techradar.com

 

Komentáře

Sykdan2188

Daniel Sykora 7

27.7.2018 20:37

na tomto článku předpokládám komentář od nejmenované osoby, obsahující něco jako: “AlE huDbU pŘeCe sTahUJemE a nE stREAmuJeME!!!!1!!!!!”

ať se tato osoba zamyslí nad svým životem a píše něco užitečného :-)

(a ano, mluvím o tladtbogtovi)

Luap

Luap 24

27.7.2018 22:14

Zde se dá stáhnout kdo chce.

http://music.huaweimobilecloudservice.com/ar/

BraniiiikSVK

BraniiiikSVK -1

28.7.2018 21:36

Dá sa stiahnúť,ale nefunguje to.A dlho ani nebude

Kulichoid

kulichoid 152

29.7.2018 23:02

Docela by mě zajímalo, jak je to s právy. Streamovací společnosti si hudbu nekupují. Jen ji zkopírují a nabízí dál (někde i za poplatek). Jaktože to u všech projde? To je ok?

RSS (komentáře k článku)