Menu

Posloucháte hudbu na Androidu? Tyhle Spotify tipy byste měli znát

Spotify tipy

Mobilní telefon skvěle poslouží jako zdroj přehrávání hudby a stále populárnější jsou všemožné streamovací služby za měsíční poplatek. Dnes si představíme Spotify tipy, které se hodí každému uživateli této služby.

Obsah článku

  1. Obnovení smazaného playlistu
  2. Pokročilé vyhledávání díky operátorům
  3. Nahrajte si vlastní MP3 soubory do svého playlistu
  4. Vyzkoušejte offline režim
  5. Uspořádejte své playlisty do složek

1) Obnovení smazaného playlistu

Mezi první Spotify tipy se dostal trik, kterým můžete obnovit smazaný playlist. Smazání se mohlo stát omylem, ale spíše nastanou situace, kdy si vzpomene na některou skladbu z již smazaného playlistu. Hodilo by se nám tedy playlist obnovit, skladbu nalézt a dále s ní pracovat. Jak na to? Stačí přejít do webového rozhraní Spotify, otevřít nastavení svého účtu a následně zvolit možnost Obnovit playlisty. Zde naleznete smazané seznamy skladeb a můžete je navrátit zpět mezi “živé”.

Spotify tipy-obnovit playlist

2) Pokročilé vyhledávání díky operátorům

Z vyhledávače Google jsme zvyklí používat pro hledání nejen samotné klíčové slovo, ale i operátory, kterými můžeme výsledky hledání zpřesnit. Přestože to tak nevypadá, Spotify má stejné funkce. Oproti Googlu se však operátory píšou před hledanou frázi a ne za ní. Kupříkladu můžeme hledat určité album, ale chceme se omezit pouze na nějaké časové období. Tak jednoduše před danou frázi stačí napsat year:1990-1995. Možné je vyhledávat podle žánru, alba, skladatele nebo zmíněných let. Operátory lze zároveň sdružovat. Více informací prozradí oficiální nápověda.

spotify tipy-hledani

3) Nahrajte si vlastní MP3 soubory do svého playlistu

Většina uživatelů si pořizuje Spotify a podobné služby zejména kvůli tomu, aby se nemuseli pátrat a stahovat MP3 soubory. Občas se ale může stát, že Spotify v databázi vaši oblíbenou skladbu nemá, přesto byste ji chtěli do svého playlistu přidat. Pokud zakoupíte a stáhnete MP3 soubor, můžete jej nahrát do svého Spotify účtu a následně synchronizovat mezi zařízeními. Provést to lze skrze desktopovou aplikaci na PC, kde je nutné přejít do Nastavení a aktivovat funkci Moje hudba. Pomocí přidat zdroj lze definovat složku s MP3 soubory. Ty se následně zjeví v sekci Místní soubory, odkud je můžeme přidat do svých playlistů.

Spotify tipy-mistni soubory

4) Vyzkoušejte offline režim

Běžně není možné přehrávat hudbu z jednoho účtu na více zařízeních současně. Proto jsme článku Spotify tipy zařadili rovněž offline režim. Ten totiž způsobí, že se Spotify nepřipojí k internetu a nebude mít tedy možnost zjistit, zda nějaké jiné zařízení přehrává ze stejného účtu. A to se může hodit – například pokud chcete doma nechat spuštěnou hudbu na PC, ale zároveň poslouchat z mobilního telefonu na cestách. Tuto funkci lze aktivovat na PC i na mobilním telefonu, samozřejmostí ale je, že lze následně přehrávat jen stažená hudba.

Spotify tipy-offline mode

5) Uspořádejte své playlisty do složek

Řadit svou hudbu mezi playlisty je běžným způsob, jak své oblíbené skladby třídit. Spotify ale dokonce umožňuje sdružovat celé playlisty do složek. To lze velice jednoduše provést v aplikaci pro PC. Složku lze vytvořit skrze volbu Soubor – Nová složka playlistů. Po pojmenování lze přetažením myši uspořádat své playlisty přehledně do složek. Tato změna se reflektuje rovněž v mobilní aplikaci Spotify.

Spotify tipy-slozky

Líbí se vám naše Spotify tipy? Máte také nějaký užitečný?

 

Komentáře

Tladtbogt

tladtbogt -20

22.2.2018 21:36

Nejlepší tip: Jdete do nastavení mobilu, jděte do aplikaci a spotify odinstalujte. Poté jdete na internet, kde jsou stejné písničky jako ve Spotify, ale zadarmo.

Faun

marek76 7

22.2.2018 21:53

A tip pro pisatele výše: chvíli relaxujte, pak povolte svaly na zádech a následně prudce škubněte hlavou. Třeba se vám ji podaří vytáhnout… víte odkud.

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

22.2.2018 22:18

Pokud chcete ušetřit, doporučuji zřídit Spotify Family pro 5 lidí, sdílet mezi 4 kamarády a máte Spotify za hubičku, respektive 230/5 = 46 Kč/osoba. Každý účet je oddělený, takže se nemusíte bát nějakého omezení.

Tladtbogt

-20

22.2.2018 22:23

Marek76: Ty jsi fakt blb.

Libb

Libb 38

23.2.2018 6:02

tladtbogt: nechtěl bys mně vymalovat barák? Zadarmo samozřejmě.

Karl

Karel Straka -1

23.2.2018 6:45

Musím říct, že jsem ještě před pár lety preferoval způsob jako ten moula nahoře. Postupně jsem přišel přes Hudbu Play ke Spotify a neměnil bych. Hudbu co poslouchám stejně na netu nikde snadno nenajdu, takže bych musel složitě konvertovat z YouTube, kde nedosahnu takové kvality jako můžu mít ve Spotify.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

23.2.2018 6:50

Karel Straka
Jsem na tom stejně. Pohodlí a možnosti Spotify jsou super.

Tladtbogt

-20

23.2.2018 6:55

Jak čtu komentáře, tak jde vidět, že když chce člověk v současnosti vydělat, tak má vydělávat na lidské hlouposti a lenosti. Člověk je líný tvor. A radši dá peníze, než aby dělal nějakou činnost (v tomto případě stahování a hledaní).A Libb: ne, nechtěl.

Dan244

Dan244 1

23.2.2018 7:12

Díky spotify jsem na soubor v mp3 dlouho nenarazil 😅 Díky bohu za Spotify..

V6ak

v6ak 10

23.2.2018 7:44

> Oproti Googlu se však operátory píšou před hledanou frázi a ne za ní.

Byl by nějaký příklad operátoru, který se u Google píše za frází?

> Nahrajte si vlastní MP3 soubory do svého playlistu

Na první pohled fajn. Na druhý pohled absolutně na nic, aspoň když jsem to naposledy zkoušel. Moje MP3 se mi nezařadily mezi ostatní, ale bylo to v separátní kolonce. To bych už rovnou mohl použít na ně jiný přehrávač, který mi to i lépe rozkategorizuje. A synchronizace s mobilem – fajn, ale nejelo mi to, protože mám Spotify na počítači schované za NATkou.

Cardi

cardi -101

23.2.2018 7:45

Libb: jeste neco napis at se zasmeju

Faun

7

23.2.2018 8:34

@tladtbogt asi nechápete co se vám snažíme naznačit… Že někdo používá Spotify není ani tak o hlouposti, nebo lenosti. Je to jednoduše o tom, že někdo se rozhodne nekrást a za muziku zaplatí.

Pancho159

1

25.2.2018 7:39

Pro mě Spotify nemá význam. Buďto žere data, protože naši operátoři to odmítají dát do datových balíčků “v ceně” jako v cizině, ale za příplatek, nebo žere paměť, protože stahuje hudbu přímo do telefonu, pak ale moc rozdíl mezi Spotify a MP3 není.

@marek76 ale stahování MP3 není krádež, kdo vám takovou blbost řekl? Stahování filmů a muziky pro vlastní shlédnutí/poslech je naprosto legální. Nelegální je to uploadovat bez souhlasu majitele.

Lukowicz

1

25.2.2018 21:31

Kdysi jako malý klučina jsem samozřejmě taky šel cestu legálního stahování MP3, nicméně teď už nemám čas na to hledat , stahovat, ukládat , kopírovat atd….. S manželkou a synem jsme si pořídili Family , kliknem a jedem. Díky za Spotify

RSS (komentáře k článku)