Huawei MatePad Pro je prémiový tablet pro náročné. Má minimální rámečky, průstřel a zajímavou cenu

huawei matepad pro predstaveni

O tabletu Huawei MatePad Pro jsme v uplynulých týdnech slyšeli několikrát. Dnes byl oficiálně představen, takže se blíže můžeme podívat nejen na moderní design tabletu, ale i na další zajímavé parametry, které nejsou u tabletů samozřejmostí. Huawei totiž do MatePad Pro implementoval několik věcí, které jsme mohli znát spíše z telefonů. Konkurence pro tento tablet je jasná, hlavně je to Apple iPad Pro a v rámci Androidu Samsung Galaxy Tab S6.

Tablet Huawei MatePad Pro nabídne špičkové parametry

Samotný displej má velikost 10,8 palců, velikost samotného tabletu je přitom jen 159 x 245 x 7.2 mm. Takto veliký displej může být díky minimálním rámečkům o velikosti 4,9mm. Zajímavé je i využití průstřelu, ve kterém se nachází 8 MPx selfie kamera. Samotný displej má AMOLED panel a rozlišení 2 560 x 1600 pixelů.

Výkon tabletu má na starost čipset Kirin 990, který doplňuje 6/8 GB RAM paměti a 128/256 GB úložiště. K dispozici bude i verze s podporou LTE sítí. Na zadní straně je 13 MPx fotoaparát. Rovnou z krabice běží na Androidu 10 a nadstavbě EMUI 10. Podobně jako jiné nové Huawei zařízení, i u tohoto tabletu chybí služby Google. Mezi příslušenství nechybí obal s klávesnicí nebo stylus. MatePad Pro podporuje i PC režim pro Android, se kterým můžete využívat například více oken v systému.

huawei matepad pro prislusenstvi

Baterie má kapacitu 7 250 mAh, podporuje se 40W rychlé nabíjení i 15W bezdrátové nabíjení. V případě potřeby můžete tablet využít i k nabíjení jiných zařízení s podporou Qi nabíjení. Cena v Číně začíná na částce 3 299 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 13 000 Kč. Nejdražší verze s LTE a 8GB RAM / 256GB úložištěm vychází na 4 499 CNY, v přepočtu cca 17 900 Kč. Na závěr ještě Huawei zmínil, že v příštím roce vychází i 5G verze tohoto tabletu.

Huawei MatePad Pro – First Look & Hands On!

Huawei MatePad Pro - First Look & Hands On!

Jak se vám líbí Huawei MatePad Pro?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)