TOPlist

Huawei MatePad Pro přichází s novým systémem, skvělým displejem a Harman/Kardon audiem

huawei matepad pro

Fanoušci produktů od Huawei mají dnes žně. Kromě nových hodinek Huawei Watch 3 došlo také na globální představení sluchátek FreeBuds 4 nebo monitorů. Jednou z největších novinek jsou ale nové tablety Huawei MatePad Pro, na jejichž představení rovněž došlo. Jsou k dispozici ve dvou velikostech a konkurují prémiovým tabletům od Samsungu či iPadům od Applu. Pojďme si je tedy představit.

Huawei MatePad Pro oficiálně

V menším modelu tiká čipset Qualcomm Snapdragon 870, ve větším pak Kirin 900E. Oba dva modely pak mají 8 GB RAM a 256 GB úložiště. Na zadní straně nalezneme tři fotoaparáty včetně ToF kamerky. Co se týče baterie, větší 12,6″ varianta dostala 10 000 mAh akumulátor, menší 10,8″ pak 7 250 mAh.

https://www.youtube.com/watch?v=SjM1tfkK_Gc

Dominantou přední strany je 12,6″ OLED displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů, ovšem pouze se 60 Hz obnovovací frekvencí. Menší 10,8″ varianta disponuje IPS LCD panelem, který se může pochlubit 120 Hz frekvencí. Oba dva podporují HDR10 a 100 % barevného gamutu DCI-P3. O zvukový zážitek se stará hned 8 reproduktorů, které jsou vyladěné společností Harman/Kardon a čtyři mikrofony, které zachytí hlas do vzdálenosti 5ti metrů.

Na obou tabletech běží operační systém Harmony OS 2.0, který byl rovněž představen dnes. A ten vypadá zejména na tabletech opravdu dobře. Čínský gigant sáhl k rapidnějším změnám a domovská obrazovka nově není pouhým skladištěm ikon s aplikacemi, ale nabízí prostředí, které se podobá iPadOS. Máme zde tedy samostatný dok s aplikacemi a možnost přidat si hned několik widgetů.

Nově přináší také vylepšenou podporu pro myši, živé náhledy aplikací (které se podobají těm z počítačů) a stejně jako třeba na noteboocích Huawei je zde funkce Huawei Share. Ta umožňuje rychlé sdílení souborů či přijímání hovorů a zpráv z telefonu a pokud byste měli zájem, můžete si celý displej telefonu nechat do tabletu zrcadlit. Stejně jako u Applu si lze z tabletu udělat druhý monitor a propojit jej s notebookem od Huawei. Cena je zatím známá jen pro větší verzi, za kterou v Evropě zaplatíme 799 EUR, což je asi 20 000 korun.

Zdroj: tisková konference Huawei

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)