TOPlist

Huawei MateBook X míří do Evropy: úchvatný laptop se sebevědomou cenou

huawei matebook x

Společnost Huawei představila kromě nových systémů a hodinek také dva notebooky. Na tiskové konferenci se oficiálně objevil Huawei MateBook X, který míří do Evropy. Kromě něj se objevila také cena MateBooku 14. Obě dvě zařízení jsme mohli spatřit již v Číně, ovšem nyní poputují také do Evropy. Pojďme si představit první jmenovaný.

Huawei MateBook X míří do Evropy

Huawei MateBook X (pozor, jedná se o jiný model než MateBook X Pro) přináší parádní minimalistický design a prostor se snaží využít opravdu na maximum. To můžeme vidět například u bezrámečkového 13″ dotykového displeje s rozlišením 3000 x 2000 pixelů a 100% pokrytm sRGB. Klávesnice má nízký zdvih 1,3 mm a samozřejmě je podsvícená. Touchpad je pak o 26 % větší než v případě minulé generace, podporuje gesta a také haptickou odezvu. Podobně to mají například jablečné MacBooky.

Klávesnice je rozprostřena po celé šasi, takže nezbylo místo na reproduktory. Ty jsou umístěny pod klávesami Shift na obou stranách. Webkamerka, jak už je zvykem se nachází v tlačítku a směřuje na vás odspodu. Laptop je velmi tenký. V nejtlustším bodě má pouze 13,6 mm a váží pouze 1 kg, takže se jedná o ideálního společníka hlavně na cesty. Nabízí dva USB-C porty a nechybí ani audio jack.

notebook s pasivním chlazením

O výdrž baterie se stará 42 Wh akumulátor, který dle výrobce vydrží až 9 hodin při přehrávání Full HD videa. Je vybaven buď Core i5 nebo Core i7 10. generace a sekunduje mu 16 GB RAM. Notebook nemá žádný větrák, takže se o vše stará pasivní chlazení. Zároveň jde o první notebook od Huawei s Wi-Fi 6. Huawei MateBook X bude k dispozici ve čtyřech barvách – stříbrné, zelené, modré a růžové a to již v říjnu. Levnější model vyjde na 1599 EUR, tedy asi 42 500 korun, dražší pak na 1799 EUR, v přepočtu tedy přibližně na 47 800 korun.

Jaký procesor máte ve svém notebooku?

Zdroj: YouTube Huawei

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)