Huawei v Česku rozšiřuje portfolio: Nově začíná nabízet i notebooky Matebook

Huawei-Matebook-X-Pro-predstaveni-cesko

Notebooky Huawei MateBook nejsou ve světě žádnou novinkou. Patří mezi oblíbené varianty ultratenkých notebooků a jsou přímou konkurenci Apple Macbook anebo třeba Microsoft Surface. Pokud jste ale chtěli Huawei MateBook používat v Česku, tak jste museli sáhnout po importu. U nás se totiž dlouhou dobu notebooky Huawei neprodávaly. To se však již za pár dní změní.

Notebooky Huawei MateBook se poprvé objeví v České republice

Huawei startuje v Česku rovnou se třemi různými modely. V březnu to bude nejprve Matebook D a MateBook X Pro. V dubnu se na našem cz trhu objeví i žhavá novinka MateBook 13. Už podle názvu je jasné, že má displej o velikosti 13 palců, používá se FullView panel s minimálními rámečky, rozlišení má 2160 x 1440 px. O výkon se stará Intel Core i5 8250U s integrovanou grafikou Intel UHD 620.

Tělo notebooku je kovové, což přidává na prémiovém vzhledu. Rozměry jsou 286 x 211 x 14,9 mm, váží 1,28 kilogramu. Nechybí ani čtečka otisků prstů, podsvícená klávesnice, nebo pokročilé propojení s Huawei Mate 20 Pro přes Huawei Share 3.0. Cena modelu v Česku je 22 999 Kč.

Druhým modelem na trhu je MateBook X Pro, který se zařazuje mezi prémiové notebooky. Tělo notebooku je vyrobeno z hliníkové slitiny, tloušťka je 14,9 mm a váží 1,33 kilogramů. Uvnitř se nachází procesor Intel Core i7 8550U a grafická karta Nvidia GeForce MX150 se 2 GB GDDR5. S notebookem si tak zahrajete i novější hry.

Introducing the HUAWEI MateBook X Pro

Introducing the HUAWEI MateBook X Pro

Displej notebooku má dotykový panel o velikosti 13,9 palců a rozlišením 3000 x 2000 pixelů. Podobně jako telefony, i tento displej MateBook X Pro chrání tvrzené sklo Gorilla Glass. Notebook je vybaven vysokokapacitní 57,4 Wh baterií a udrží notebook až 14 hodin při běžné práci. Nechybí rychlé nabíjení přes USB-C, podsvícená klávesnice, čtečka otisků prstů apod, Doporučená cena modelu je 43 999 Kč.

Nejlevnějším a zároveň největším notebookem v řadě je Matebook D, který má tloušťku 18,9 mm a váží 1,9 kilogramu. Opět se využívá tělo z hliníkové slitiny. O výkon se stará Intel Core I5 8250U, který doplňuje grafická karta Geforce MX150.

Displej má velikost 15,6 palců a rozlišení 1920 x 1080 pixelů, jedná se o IPS panel. Nechybí ani podpora Dolby Atmos. Cena tohoto modelu je 19 999 Kč. Brzy všechny tři notebooky uvidíte u prodejců jako je Alza, CZC, Datart, T.S.Bohemia apod.

The All-New Huawei MateBook Series

The All-New Huawei MateBook Series

Jak se vám líbí notebooky Huawei MateBook? Těší vás, že se konečně budou dát koupit v Česku?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)