TOPlist

Huawei představilo nový ohebný telefon Mate Xs. Jeho cena vás uzemní

Huawei Mate Xs představení specifikace cena

Čínská společnost Huawei měla na dnešek naplánovanou náhradní online konferenci za zrušenou akci MWC 2020 v Barceloně. Během streamu jsme se dočkali mimo jiné oficiálního představení několika zásadních produktů. Firma například rozjíždí novou sérii tabletů pod názvem MatePad. Ze startu půjde o dva přístroje s označením MatePad Pro a MatePad Pro 5G. Druhý jmenovaný bude první tabletem na světě, který je připraven na 5G sítě. Ukázal se také laptop MateBook X Pro. Tyto přístroje si ale představíme ještě později. Nejvýznamnější novinkou je ohebný telefon Huawei Mate Xs, k němuž byly zveřejněny nejen specifikace, ale také cena. Připomínáme, že na rozdíl od prvního Mate X vyrazí jeho mladší sourozenec i na celosvětový trh. Kromě dvou konkrétních ukázek také zaznělo datum pro představení vlajkové řady P40. Dojde k němu 26. března.

Huawei Mate Xs bok

Nový Huawei přístroj s flexibilní obrazovkou oproti předchůdci nabídne zejména modernější čipset Kirin 990 5G, lepší kombinaci čtyř fotosenzorů a údajně také vylepšený pant a displej. Rozměry byly dlouhou dobu předmětem spekulací, ale Xs je nakonec téměř na chlup stejně velký. A nakonec o pět gramu těžší. Zůstalo také původní rozlišení osmipalcového displeje v hodnotě 2480 x 2200 pixelů. Beze změny je také kapacita baterie. Do kolen vás nicméně u Huawei Mate Xs asi nedostanou specifikace, nýbrž cena přístroje. Při vstupu na světový trh má stát 2499 Eur, což je v přepočtu 63 000 korun.

Huawei Mate Xs parametry

  • Android 10 / EMUI 10
  • osmipalcový ohebný displej s rozlišením 2480 x 2200 pixelů
  • čipset Kirin 990 5G
  • 8 GB RAM / 512 GB úložiště
  • kamery 40 Mpx hlavní + 40 Mpx SuperSensing + 8 Mpx telefoto + ToF a 32 Mpx přední
  • baterie s kapacitou 4500 mAh s rychlým 65W nabíjením a 27W bezdrátovým nabíjením
  • bez Mobilních Služeb Google = pouze s Huawei aplikacemi
  • NFC, GPS, Bluetooth 5.1
  • cena cca 63 000,-

Zdroj: hcentral, YouTube

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)