Huawei začíná v ČR prodávat skládací Mate Xs 2

Huawei Mate Xs 2 ČR cena parametry

Ačkoli se několik měsíců zdálo, že k této události vůbec nedojde, čínská společnost Huawei nakonec začala na trhu v ČR prodávat svůj flexibilní telefon Mate Xs 2 (mrkněte na recenzi). Horizontálně skládací mobil, jehož displej se na rozdíl od mnohých konkurentů obtáčí kolem vnější strany pantu, už je k dostání i na českém webu výrobce. Cena je bez jedné koruny 50 000 Kč. K nákupu telefonu jsou do 4. září jako dárek přibalovány hodinky Huawei Watch GT 3.

Huawei Mate Xs 2 se chlubí mimo jiné nízkou hmotností 255 gramů, skládacím displejem s úhlopříčkou 7,8″ a rozlišením 2480 x 2200 pixelů, baterií s kapacitou 4 600 mAh a podporou 66W nabíjení. O zadní fotografování se starají primární 50MPx senzor, ultraširoký 13MPx senzor a 8MPx telefoto modul s optickou stabilizací. Vepředu slouží 10,7MPx fotoaparát.

Huawei Mate Xs 2 (flexible display, opening, design)

Huawei Mate Xs 2 (flexible display, opening, design)

O výkon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 888, který je ale omezen pouze na 4G konektivitu. Sekunduje mu 8GB RAM a úložiště má kapacitu 512 gigabajtů. Dostupná je pouze jedna barva – černá.

Jak úspěšný může být Mate Xs 2 na českém trhu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)