Huawei Mate X unikl v prvním pohledu ještě před oficiálním představením. Máme pro vás detailní video a fotografie

huawei mate x predstaveni ohebny telefon

Huawei Mate X bude představený za pár hodin, nicméně už nyní jsme pro vás získali první detailní záběry na tento telefon. A to včetně základních parametrů. Pojďme se podívat na to, co Huawei odpoledne chystá představit. Dnes 24. února se v 16:00 oficiálně oznámí nový ohebný telefon Huawei Mate X.

Huawei Mate X v předpremiéře: Ohebný telefon na prvním detailním videu

Video, na které se můžete podívat výše, uniklo na internet ještě před koncem tiskového embarga. A jak už to tak bývá, jakmile se něco na internetu objeví, už se to nedá smazat. I když bylo téměř ihned smazáno, dokázali jsme se k němu dostat a můžeme vám tak s předstihem přinést první detaily o ohebném telefonu.

Samotný Huawei Mate X je poměrně tenké zařízení s 11 mm tloušťkou. Až tedy na vyvýšenou lištu, ve které se schovávají konektory včetně USB-C a rovnou 3 fotoaparáty. O samotných fotoaparátech ještě nejsou momentálně informace. Zajímavý je ale důvod, proč je lišta vyvýšena poměrně razantně oproti zbytku telefonu. Je to z toho důvodu, aby se telefon mohl držet i v jedné ruce, když je otevřený. Vidět můžeme i čtečku otisků prstů v bočním rámu.

Huawei Mate X First Look: The wallpaper TV of phones

Huawei Mate X First Look: The wallpaper TV of phones

V zavřeném stavu se tento “foldable phone” rozdělí v podstatě na zařízení, které má displej na přední i zadní straně. Využívat se můžou obě strany a bude se s nimi dát různě experimentovat. A to i třeba s parádními selfie fotkami díky tomu, že se bude používat soustava čtyř fotoaparátů. Samotný displej má velikost 8 palců, takže se jedná v podstatě o klasický tablet, navíc s minimálními rámečky. O výkon se stará Kirin 980 a nechybí ani 5G modem. Baterie by měla mít kapacitu 4 500 mAh, nebude chybět ani super rychlé nabíjení. Baterie by během 30 minut měla být dobita z nula procent na 80 %. Cena a dostupnost telefonu Huawei Mate X prozatím není známá a snad se ji dozvíme během odpoledne.

HUAWEI Mate X

HUAWEI Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

1.0
  • Displej 8", 2480 x 2200 px, OLED
  • Procesor Kirin 980
  • RAM 8 GB
  • Fotoaparát 40 + 16 + 8
  • Baterie 4 500 mAh
  • Cena cca 59 000 Kč

Jak se vám líbí ohebný telefon Huawei Mate X? Je to podle vás lepší řešení než Samsung Galaxy Fold?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)