TOPlist

Huawei Mate 9: dorazí očekávaný obr s nepatrně menším displejem?

huawei-mate-8-logo

Když společnost Huawei přišla s modelem Ascend Mate 7, sklidila úspěch jak u zákazníků, tak třeba i v naší recenzi. Podobně tomu bylo i v případě nástupce Huawei Mate 8, a tak se nelze divit, že tento čínský výrobce chystá další pokračování své úspěšné řady. Telefon s nejvyšší pravděpodobností ponese název Huawei Mate 9 a díky databázi GFX Bench se můžeme podívat, s jakými specifikacemi by mohl přijít.

Stále velký displej a špičková výbava

Dle databáze benchmarku by nový Huawei Mate 9 měl přijít s nepatrně menším displejem v porovnání s 6″ předchůdci. Příznivci velkých telefonů se však vůbec nemusejí obávat, že by měli o kandidáta na svůj další smartphone méně. Novinka by totiž měla nabídnout 5,9″ displej, což je opravdu jen zanedbatelně méně než u předchůdců. Rozlišení by pak mělo být zachováno na hodnotě 1920 x 1080 px. V tom případě by jemnost displeje dosahovala 373 ppi. Pokud tedy neprahnete po využití telefonu ve VR headsetu, bude rozlišení pro běžné používání stačit a displej alespoň nebude spotřebovávat zbytečně mnoho energie.

Huawei Mate 9

Použitý chipset nese zatím jen kódové označení a to HiSillicon Hi3660 s osmijádrovým procesorem o taktu 2,6 GHz. Použit by měl být opět grafický čip Mali-T880, doufejme však, že tentokrát nabídne více jader než ten v chipsetech Kirin 950 a 955. Operační paměť by měla nabídnout kapacitu 4 GB a dostatek místa pro uživatelova data pak poskytne 64GB úložiště. Hlavní fotoaparát by měl disponovat rozlišením 12 MPx a vyloučeno není ani použití dualního fotoaparátu jako v případě Huawei P9. Informace z databáze GFX Bench je však také třeba brát s rezervou, jelikož v minulosti se zde již několikrát objevily také pouze testovací verze chystaných telefonů.

Informace o použité baterii a dalších parametrech zatím bohužel nemáme. Je zde však šance, že by Huawei Mate 9 mohl být oficiálně představen v rámci letošního veletrhu IFA 2016, který se koná již 1. září v Berlíně.

Jste majiteli telefonů Huawei Mate 7 či Mate 8? Těšíte se na jejich nástupce?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)