TOPlist

Unikají kompletní specifikace chystaného Huawei Mate 30 Pro

huawei mate 30 pro

Huawei představí svou vlajkovou loď Mate 30 19. září v Mnichově. Konkrétně by mělo dojít na dva modely – Mate 30 a Mate 30 Pro. Jeden z čínských leakerů dnes na Twitteru odhalil kompletní specifikace druhého zmíněného, tedy vlajkové lodi společnosti.

huawei mate 30 pro

Huawei Mate 30 Pro nabídne zakřivený 6,8″ AMOLED displej s rozlišením 2400×1176 pixelů a frekvencí 90 Hz. Pod kapotou bude tikat nedávno představený čip Kirin 990, který je vyráběn 7nm procesem a bude podporovat nahrávání 4K videa až při 60 FPS. Čip bude také úspornější a tak by se měla zvýšit i výdrž baterie. Ta má mít mimochodem kapacitu 4 500 mAh a má podporovat rychlé 40 W nabíjení, včetně bezdrátového o výkonu až 27 W. Téměř vše víme také o fotoaparátu, který nabídne hned čtyři čočky. Hlavní snímač bude dispnovat rozlišením 40 megapixelů, sekundární širokoúhlý má mít stejné rozlišení a třetí, teleobjektivní snímač s 3x optickým zoomem obdrží 8 megapixelové rozlišení. Chybět samozřejmě nebude ani ToF kamerka.

V displeji bude integrovaná čtečka otisků prstů, přičemž odemykání má být dostupné také skrz 3D sken obličeje. Oba telefony budou mít předinstalovaný operační systém Android 10. Hlavní nevýhodou nové vlajkové lodi bude jistě absence Google aplikací a služeb, o čemž jsme vás již informovali.

Těšíte se na Huawei Mate 30 Pro?

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)