Huawei Mate 30 bez Google aplikací? Chybět má dokonce i Obchod Play

huawei mate 30 kauza

Skoro to vypadalo, že je kauza Huawei již za námi. Dle nejnovějších informací je však teprve na začátku, jelikož nejnovější vlajková loď Huawei Mate 30 nebude kvůli obchodním neshodám vybaven Googlími aplikacemi jako například Google Mapy, YouTube, Google Kalendářem či tím nejpodstatnějším – Obchodem Play. Huawei své nové telefony oficiálně představí již 18. září v Mnichově a pokud tento problém nevyřeší, může to znamenat pohromu. Od koupě totiž můžou odlákat stovky tisíc zákazníků.

USA zařadilo Huawei na černou listinu již v květnu. V praxi to znamená, že veškeré americké společnosti, které chtějí s firmou spolupracovat musí získat zvláštní povolení. To ale není nic jednoduchého. Jsou totiž zamítány jako na běžícím páse. Mluvčí Googlu navíc uvedl, že zmírnění restrikcí, které USA prozatím provedlo se netýká nových produktů. Tedy ani Huawei Mate 30. Jediným možným řešením této situace je Google, který může požádat o výjimku. Pak by bylo otázkou, zda by vůbec USA chtělo na takovou podmínku přistoupit, jelikož již zamítlo více, než 130 žádostí.

Huawei se snaží působit v poslední době velmi diplomaticky a jistě by rád dále vyžíval operační systém Android, což zmínil i mluvčí společnosti Joe Kelly: “Zařízení Huawei budou dále používat Android a jeho ekosystém, samozřejmě pokud nám to USA dovolí. V opačném případě budeme muset pokračovat ve vývoji vlastního operačního systému.” Bude tak jistě velmi zajímavé sledovat, kam se celá kauza posune a zda se Mate 30 skutečně bude prodávat bez základních Googlích aplikací. Instalovat bychom je pak museli skrz apk. soubory, které bychom stáhli z webového prohlížeče.

Jaký máte názor na Huawei kauzu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)