Huawei Mate 20X 5G s obřím displejem, stylusem a podporou sítí nové generace přichází na náš trh

Huawei Mate 20X 5G

Společnost Huawei na náš trh již brzy přinese velmi zajímavý kousek v podobě smartphonu Huawei Mate 20X 5G. Jak již název sám napovídá, telefon si poradí s 5G sítěmi, to však není zdaleka jediný tahák novinky.

5G sítě ale i obří displej a výkon

Na první pohled vypadá Huawei Mate 20X 5G téměř stejně jako Mate 20 Pro, nejvýraznějším rozdílem je výřez v displeji, který přišel o některé senzory a má tak jen kapkovitý tvar, do kterého se ukryla pouze selfie kamerka. Všímavější si pak všimnou čtečky otisků na zádech telefonu namísto zabudované v displeji. Některé uživatele by novinka mohla nalákat například také na svůj displej. Stejně jako v případě Huawei Mate 20 Pro, i zde se jedná o OLED panel. Tentokrát však “trochu” větší. Mate 20X 5G totiž nabídne panel s úhlopříčkou 7,2″ a rozlišením FullHD+, díky kterému nabídne jemnost obrazu 346 ppi.

Nezměněn zůstal hardware, tedy vyjma čipsetu Balong 5000, který zajišťuje komunikaci v 5G sítích po celém světě. Výkon tím pádem zajišťuje Kirin 980 doplněný o 6GB RAM a 128GB úložiště. Téměř stejná je i sestava fotoaparátů na zádech přístroje. Přítomen je tedy primární 40MPx snímač s objektivem o světelnosti f/1.8 a 20MPx snímač s ultraširokým záběrem. Menší vylepšení se však událo u 8MPx snímače s telefoto objektivem, ten totiž nyní nabídne až pětinásobné optické přiblížení. Škoda jen, že kapacita baterie zůstala na hodnotě 4200 mAh, ale i to je rozhodně nadprůměrná hodnota. Dalším argumentem ke koupi Mate 20X 5G pak může být také podpora stylusu Huawei M-Pen, ten je však potřeba k telefonu dokoupit zvlášť. To je trochu škoda, v rámci toho, že se u nás bude Mate 20X 5G prodávat za 24 999 Kč s DPH by mohl výrobce jako bonus přibalit i stylus. Předprodej telefonu má být na našem trhu zahájen v polovině července.

Huawei Mate 20X 5G stylus

Jak se vám Huawei Mate 20X 5G líbí?

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)