Huawei Mate 10 Lite má 4 fotoaparáty a displej s minimálními rámečky

telefon huawei mate 10 Lite

V Číně se dnes představil nový telefon Huawei Maimang 6, který se bude v Evropě velice pravděpodobně prodávat pod označením Huawei Mate 10 Lite. Má rovnou čtyři fotoaparáty a také displej s minimálními rámečky.

Huawei Mate 10 Lite se v Evropě ukáže příští měsíc

Tento nový telefon pohání čipset Snapdragon 659, displej má velikost 5,9 palce, rozlišení pak 2160 x 1080 pixelů. Má tedy poměr stran 18:9. Rámečky kolem displeje jsou také mnohem menší než u jiných Huawei Lite telefonů, ale k vlajkovým modelům to má zatím daleko. Podobné to je i například u řady LG Q6.

huawei mate 10 lite

Paměť RAM má telefon 4GB, úložiště pak 64GB. Na zadní straně najdeme duální fotoaparát s 12 a 2 MPx. A aby toho nebylo málo, tak na přední straně najdeme také duální fotoaparát s 13 a 2 MPx. Na zadní straně nechybí ani čtečka otisků prstů. Telefon stále běží na Androidu 7.0 a má nadstavbu EMUI 5.1. Baterie má kapacitu 3 340 mAh.

Dostupný bude v Číně na konci měsíce, podle serveru venturebeat.com bude cena v Evropě 379 eur, v Česku by se tak mohl prodávat za zhruba 12 tisíc korun. Na přesné informace o prodeji v Česku a finální ceně, si budeme muset počkat do půlky října, kdy Huawei plánuje představení novinek na podzim a zimu 2017.

Co říkáte na Huawei Mate 10 Lite? Tešíte se na vlajkový model Mate 10?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)