Huawei potvrdil blokování launcherů třetích stran. V Česku se prozatím nemusíme obávat

huawei emui 9 blokovani launcheru tretich stran

Huawei má svou vlastní nadstavbu EMUI. Ta se využívá ve všech telefonech a tabletech společnosti. Uživatele v Číně v posledních dnech překvapila jedna nečekaná věc. Společnost začala blokovat launchery třetích stran. Nejprve Huawei neprozradil důvody, proč se k tomuto kroku rozhodl. Později společnost potvrdila spekulace. Zákazem chce zabránit problémům, které údajně uživatelé řeší při používání launcherů. Mnoho vývojářů údajně používají špinavé praktiky a zhoršují výsledný zážitek z Huawei telefonů. Naštěstí se zákaz týká prozatím jen čínské verze. V globální verzi EMUI se dají stále využívat launchery třetích stran.

Huawei se snaží bojovat se špinavými praktikami vývojářů

Problém se týká hlavně Číny, kde se dá mnohem jednodušeji narazit na problémové launchery a aplikace, které můžou například obsahovat malware nebo nadměrné množství reklam. Jeden z důvodů je i to, že v Číně jsou blokované Google služby, včetně obchodu Google Play. Instalace aplikací tak probíhá z méně bezpečných míst a společnosti Huawei nyní již došla trpělivost.

EMUI_9_huawei-blokovani-launcheru

V poslední době si podle společnosti Huawei stěžovalo velké množství lidí na problémy s launchery. Společnost reagovala poměrně radikálně a zablokovala všechny launchery. A to i ty oblíbené jako je Nova Launcher, Action Launcher atd. Později zástupci společnosti Huawei dodali informace, že vývojáři, kteří neporušují pravidla, se můžou dostat na speciální seznam. Pokud bude launcher na seznamu, tak se bude dát opět používat. Prozatím však další informace o tomto seznamu nejsou. Uživatelé v České republice se nemusí tohoto zákazu obávat. Týkají se pouze Číny.

Používáte na Huawei zařízení launcher třetí strany?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)