Huawei se obejde bez amerických technologií

Huawei se obejde bez amerických technologií

Když nám je nechcete dát, tak si je nechte. Asi tak by se dal popsat postoj firmy Huawei k americkým technologiím. Jejich používání jim totiž v roce 2018 zakázala vláda USA po obvinění ze špionáže a krádeží duševního vlastnictví. Proto teď tento čínský gigant přichází na trh s osobními počítači bez Windows a bez Intelu. Vypadá to tedy, že se možná už tento rok dočkáme produktů Huawei úplně bez amerických technologií.

Jako operační systém chce použít svůj vlastní Harmony OS 2.0. Ten je založený na systému Harmony OS, který byl původně určený pro internet věcí. Jeho nová verze je ale multiplatformní a je celkem možné, že se časem objeví i v jiných zařízeních od Huawei. Na základní desce pak bude procesor Kungpeng, který firma vyvinula a představila v roce 2019. Do spolupráce na projektu jsou zapojeny i mnohé čínské provincie, města a regiony. Vypadá to tedy na snahu celé Čínské lidové republiky fungovat bez amerických technologií.

Huawei se snahou prosadit se na trhu s osobními počítači snaží zmírnit dopady výrazného poklesu prodeje mobilních telefonů. Další palčivý problém této značky je právě nařízení Donalda Trumpa, které odsuzuje Huawei a Honor k práci bez amerických technologií. To zahrnuje mimo jiné i přístup ke Google službám. Tato firma s téměř 200 tisící zaměstnanci proto musí dělat kompromisy a hledat alternativy.

Koupili byste si notebook se systémem od Huawei?

Zdroj: gizmochina.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)