Huawei je zpátky v betatestování Androidu Q a také u SD a Wi-fi asociací

huawei vlastni operacni system hongmeng arkos

Minulý týden to vypadalo se společností Huawei hodně špatně, společnosti a organizace, které mají dočinění s technologií USA, čí přímo sídlí v USA. Důvodem byly sankce USA, od čínské společnosti postupně daly pryč firmy jako Google, Intel, Microsoft, ale i třeba Panasonic, Toshiba nebo SD a Wi-Fi asociace. Postupně se to ale začíná měnit.

Huawei se vrací do starých kolejí, alespoň prozatím

Jeden z důvodů je samozřejmě to, že sankce byly pozastaveny na 90 dní, takže spolupráce může nyní pokračovat. Nejprve se společnost objevila zpátky v seznamu SD asociace a poté i Wi-Fi asociace. Minimálně dočasně tak společnost může využívat výhody a zároveň například promlouvat do vývoje a chystaných novinek.

Podle vyjádření zástupce Huawei, neobdržela společnost nikdy zákaz do asociací. Členství bylo jen dočasně pozastaveno, než se alespoň částečně vyřeší situace a nyní jsou zpátky.

konec spoluprace společnosti Huawei

Dále se dostalo i na Google. Společnost dříve odstranila Huawei z betestování Androidu Q, šlo o testovaný model Mate 20 Pro, které zmizel ze stránek Googlu. Nyní už je zpátky včetně všech odkazů pro stažení či nahlášení problémů.

Obecně ale stále platí, že pro již vydané Huawei či Honor telefony se nic nemění. Stále obdrží podporu. V následujících týdnech by mělo být jasno i v tom, jak to bude s novými zařízeními. Je tu například řada Honor 20, který byla představena, ale datum vydání neznáme a dále třeba ohebný telefon Mate X.

Myslíte si, že se situace s Huawei vyřeší než vyprší pozastavení sankcí?

Zdroje: gizmochina.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)