Telefon Huawei Ascend P7 odhalen na prvním obrázku

Huawei-Ascend-P7_ico

O nové vlajkové lodi čínské firmy Huawei se mluví již od první poloviny prosince (aktualitu přinesl Filip Valtr ve článku Telefon Huawei Ascend P7: první specifikace nástupce úspěšného modelu P6), tento týden pak spolu s dalšími parametry “prosákla” informace, že operačním systémem Ascendu P7 bude Android 4.4.2 KitKat. Zatím však není jasné, jak bude novinka vypadat – kolují zvěsti, že bude vyrobena z blíže nespecifikovaných “prvotřídních materiálů” a měla by se velmi podobat loňskému modelu Ascend P6.

Zvědavci se zatím budou muset spokojit s údajně oficiálním renderem přední a zadní strany zařízení, který se objevil na čínském webu Inpai. Zdroj uvádí, že hypotetický přístroj je vyroben z kovu a přichází s designem vysoké kvality, jako jeho předchůdce. Nuž, podívejme se na to, jak by Ascend P7 s kódovým označením “Sophia” mohl vypadat.

Údajný tiskový render Huawei Ascend P7 Údajný tiskový render Huawei Ascend P7

Z jednoho obrázku, dostupného navíc jen v poměrně nízkém rozlišení, lze usuzovat pouze to, že telefon bude hranatý a pravděpodobně i velmi tenký (Ascend P6 byl ve své době s tloušťkou 6,18 milimetrů nejtenčím telefonem na trhu). Od staršího sourozence se vizuálně liší jen v malých detailech.

Podle dřívějších informací bude Huawei Ascend P7 vybaven 5″ Full HD obrazovku, 13Mpx fotoaparátem, 8Mpx kamerou na přední straně, čtyřjádrovým procesorem HiSilicon Balong 910 na 1,6 GHz a 2 GB operační paměti. Pro aplikace a data bude k dispozici 16 GB interního úložiště s možností rozšíření pomocí paměťových karet. Li-Ion baterie má mít kapacitu 2460 mAh.

Předpokládá se, že k zahájení prodeje tohoto mobilu dojde v dubnu. Pokud je tato informace pravdivá, pak by oznámení Huawei Ascend P7 mělo proběhnout v blízké budoucnosti, tedy ideálně v rámci Mobile World Congressu v Barceloně.

Zdroje: Mobil Telefon, Ubergizmo, Android Community, Unwired View, GSM Arena, Pocket Lint, Inpai, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)