Huawei AR: Čínská společnost chystá chytré hodinky, které se dají spojit s brýlemi

huawei ar glasses patent ilustracni foto

Zajímavý patent si podala společnost Huawei. Z dostupných informací víme, že společnost přemýšlí o výrobě chytrých hodinek, které se dají propojit s brýlemi. Po propojení se doslova vytvoří chytré brýle s podporou rozšířené reality. Netradiční koncept přichází poté, co šéf společnosti Huawei Richard Yu potvrdil, že společnost pracuje na brýlích s podporou rozšířené reality.

Huawei AR glasses můžou být chytré brýle nové generace

Virtuální realita už je poměrně rozšířená a cenově dostupná díky headsetům jako je Google Daydream, Oculus Quest, HTC Vive Focus apod. Rozšířená realita na tom tak dobře není. Respektive masově se využívá v telefonech, v ideálním případě je ale rozšířená realita (AR) určena pro brýle, kde už to s dostupností ani cenou není tak dobré.

Jedno z možných řešení možná poodhalil v patentu Huawei. A je dost možné, že Huawei AR není takové sci-fi, jako se může zdát. Šéf společnosti Richard Yu totiž potvrdil, že společnost na brýlích s rozšířenou realitou pracuje. Z dalších informací vyplynulo, že bychom první brýle od této společnosti mohli vidět ještě v roce 2019. Není ale jasné, jestli půjde o patent výše.

Patent ukazuje speciální rám brýlí, která má uzpůsobenou část pro integraci hodinek. V hodinkách je schovaná kamera, která se stará o snímání toho co vidíte. Pravděpodobně by se hodinky měly starat i o výkon a samotné brýle mají sloužit pouze jako průhledný “displej”.

Myslíte si, že podobné chytré brýle s rozšířenou realitou jsou dobrým nápadem?

Zdroj: letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)