Powerbanka Huawei AP006 – energie sbalená na cesty (recenze)

Power bank Huawei AP006 –  náhledový obrázek

Slabá výdrž dnešních smartphonů razantně zvýšila poptávku po powerbankách, které dokážou doplnit energii našim telefonům kdykoliv a kdekoliv. Dnes se podíváme na zajímavé řešení od čínské společnosti – powerbanku Huawei AP006. Jaká je? Vyplatí se?

Obsah recenze

Obsah balení

Balení externí baterie Huawei AP006 je jen o něco větší než tělo samotné baterie. Nalezli jsme v něm koneckonců jen samotnou powerbanku, nabíjecí a napájecí kablík, šňůrku na telefon a papírový manuál.

Power bank Huawei AP006 -  obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

První, čím nás baterie Huawei AP006 zaujala, je kompaktní a sympatická konstrukce. Velikost baterie se blíží velikosti běžného smartphonu, je i podobně tenká a lehká, což u baterií s kapacitou okolo 5000 mAh nebývá úplně zvykem. Design rozhodně neurazí, i když to asi není úplně důležité kritérium. Do rukou se nám dostala černá varianta, na trhu lze ovšem tuto power banku zakoupit ještě také v červené a zelené. Na pravé straně nalezneme plnohodnotný USB konektor, který slouží k napájení ostatních zařízení. Vedle něj je umístěno zapínací tlačítko, kterým lze zobrazit stav nabití baterie pomocí 4 LED diod na přední straně powerbanky. Protilehlá strana pak nabízí Micro USB konektor, pro nabíjení samotná baterie.

Power bank Huawei AP006 -  konstrukce, v ruce (2) Power bank Huawei AP006 -  boční strana

Huawei accessories, color it up!

Huawei accessories, color it up!

Nabíjení  – 4800 mAh v akci

Nabíjet lze pouze jedno zařízení současně, což ale u powerbank o této kapacitě (přesně 4800 mAh) není žádný překvapením. O stavu nabití powerbanky nás informují zmiňované LED diody v přední části, již tradičně jsou přítomny pouze 4, takže se jedná pouze o orientační údaj. Huawei AP006 se chlubí 2A výstupem, rychlost nabíjení by tedy měla dosahovat rychlosti lepších nabíječek. Vyzkoušeli jsme nabíjet přístroje Lenovo P70, který disponuje 4000mAh baterií.

Power bank Huawei AP006 -  nabíjení telefonu

Zvědaví jsme samozřejmě byli také na reálnou kapacitu, kterou sice nelze přesně změřit, ale lze ji odhadnout pomocí průběhu nabíjení. Jelikož se nám povedlo dobít 106 % 4000mAh baterie v telefonu Lenovo P70, kapacita power banky Huawei AP006 se po zahrnutí ztrát během převodu napětí a nabíjení opravdu blíží hodnotě 4800 mAh. Ani po této stránce nás tedy Huawei AP006 nezklamal. Tato porce energie byla doplněna za necelé 3 hodiny, rychlost nabíjení se tedy opravdu blíží rychlosti běžných nabíječek s 2A výstupem. Huawei AP006 tedy splňuje i v tomto případě údaje výrobce.

Samotná powerbanka se poté 2A nabíječkou dobije za přibližně 5 hodin, což je dlouhá doba na powerbanku s kapacitou 4800 mAh.

Kdy, kde a za kolik?

Powerbanka Huawei AP006 je již delší dobu v prodeji na českém trhu. Její cena se pak pohybuje okolo tisíce korun.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Resumé

Z testupower banky Huawei AP006 máme dobrý pocit. Baterie totiž nabízí kompaktní rozměry, nízkou váhu a splňuje výrobcem dané parametry, tedy rychlost nabíjení a svou kapacitu 4800 mAh. Jediným posledním aspektem je tedy cena, která určuje úspěch a neúspěch baterie. V tomto ohledu nás optimismus trochu opouští, neboť powerbanku Huawei AP006 pořídíme za rovnou tisícovku. To je bohužel cena, za kterou lze pořídit kvalitní powerbanky s dvojnásobnou kapacitou.

Zmínit můžeme například povedené a velmi oblíbené externí baterie od Xiaomi s kapacitou 10400 mAh, které lze na českém trhu zakoupit již za cenu okolo 600 Kč. Kapacita je dvojnásobná a rozhodně nezklame ani kovové provedení, vyšší je pouze hmotnost a logicky rozměry. Tuto baterii jsme pro vás recenzovali zde.

Co říci závěrem? Huawei AP006 je velmi dobrá powerbanka, která splní vše, co od ní očekáváme. V podstatě jediným závažným nedostatkem je vysoká cena, za kterou konkurence nabízí baterie s vyšší kapacitou. Za tuto cenu bychom si také dokázali představit rychlejší dobíjení samotné powerbanky, integrovaný Micro USB kablík v těle či další nadstandardní výbavu.

Klady

+ Povedené provedení s kompaktními rozměry
+ Nízká hmotnost
+ Rychlost nabíjení a kapacita odpovídá údajům výrobce

Zápory

– Vysoká cena
– Dlouhé nabíjení samotné powerbanky

Za zapůjčení děkujeme společnosti Huawei.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)