Konečně levné hodinky s přesným EKG? Huami Health Watch nezklamou

Chytré levné hodinky Huami s EKG

Xiaomi opravdu řádilo, a vedle fitness náramku Xiaomi Mi Band 4 a chytrých hodinek Amazfit Verge 2 představilo také přímého nástupce oblíbených Amazfit Bip. Po stránce designu se Huami Health Watch neliší, zásadním vylepšením je však senzor EKG, jehož měření je překvapivě přesné. Potvrdila to srovnání s profesionálními přístroji, jaké využívají nemocnice. O to příjemnější je jejich cena, kterou Xiaomi opět atakuje dražší konkurenty.

Vedle těchto smartwatch byl představen také sportovní náramek Xiaomi Mi Band 4 a chytré hodinky Huami Amazfit Verge 2 s EKG a NFC.

Starý design a nižší výdrž Huami Health Watch výměnou za EKG

O vzhledu těchto chytrých hodinek jenom ve zkratce. Obdélníkové tělo s 1,28palcovým barevným displejem převzaly po svém předchůdci Amazfit Bip, zůstává i rozlišení 176×176 pixelů. Systémové rozhraní se nezměnilo, kromě ciferníků zobrazuje displej info o počasí, počtu kroků nebo o srdeční frekvenci.

Chytré hodinky Huami Health s EKG

Tím zásadním vylepšením je již zmíněný senzor EKG umístěný vedle klasického snímače srdečního tepu. Díky systémům umělé inteligence umí Huami Health Watch snímat v reálném čase, takže zavčasu rozpozná arytmii nebo fibrilaci. Senzor PPG je potom schopný zaznamenávat tep 24/7 a provádět hloubkové měření zdravotního stavu. Na vývoji algoritmu pro PPG i EKG senzor spolupracoval výrobce s univerzitní nemocnicí v Pekingu, konkrétně s kardiovaskulárním oddělením. Ověřeno bylo několik elektrokardiogramů, které potvrdily 97,24% přesnost rozpoznání fibrilace síní; a 95,52% v případě atriální fibrilace.

Amazfit Health Watch - EKG měření

Co se baterie týče, vydrží tyhle smartwatch “pouze” 7 dní, což není vzhledem k monitorování EKG vůbec špatné. Výdrž je ovšem porovnána s předchůdcem, a sice s Xiaomi Amazfit Bip, které vydrží na jediné nabití klidně měsíc.

Huami Health Watch nemusíte párovat s mobilem

Chytré hodinky od Xiaomi jsou soběstačné a jak srdeční tep, tak činnost srdce umí měřit bez připojeného smartphonu. V případě abnormalit vás samy upozorní, navíc v reálném čase detekují, pokud spadnete nebo omdlíte. Hodinky zvládnou uchovat až 60 minut měření z EKG po dobu 7 dní.

Amazfit Health Watch - měření EKG

Cena a dostupnost chytrých hodinek Health Watch

Do prodeje se mají hodinky dostat ještě tento měsíc, a to v domácí Číně. Výrobce nastavil pro Huami Health Watch cenu 699 čínských juanů, tj. necelých 2 300 Kč. Kdy se oficiálně dostanou do Evropy zatím není známé, půjdou ale objednat z čínských e-shopů.

Vedle těchto smartwatch byl představen také sportovní náramek Xiaomi Mi Band 4 a chytré hodinky Huami Amazfit Verge 2 s EKG a NFC.

Koupíte si tyhle hodinky s přesným EKG?

Zdroj: gearbest.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)