Huami Amazfit Verge 2 jsou vodotěsné hodinky s EKG a NFC, ale přesto zklamou

Hodinky Amazfit Verge 2

Huami včera představilo novou generaci chytrých hodinek s názvem Amazfit Verge 2. Ty mají oproti předchůdci řadu zlepšení, za ta nejlepší považujeme podporu eSim a měření EKG v reálném čase. To dělá z Huami Amazfit Verge 2 skvělý stroj, který převzal některé vlastnosti podstatně dražších hodinek. Výrobce láká na příznivou cenu, smartwatch jsou přesto určitým zklamáním.

Vedle chytrých hodinek byl představen i fitness náramek Xiaomi Mi Band 4 a levné smartwatch Huami Health Watch s funkčním EKG pro Evropu.

Huami Amazfit Verge 2 mají skvělé funkce, ale…

K nejočekávanějším novinkám patří měření EKG v reálném čase, které má díky Al algoritmu s předstihem rozpoznat arytmii, fibrilaci nebo jiné abnormality. Na stejném vzorci funguje i konstantní snímání tepové frekvence, a hodinky zvládnou uchovat až 60minutové měření po dobu jednoho týdne. Zatím ale nevíme, nakolik je přesné, ani jestli bude fungovat celosvětově. Neznámou je i NFC, které sice chytré hodinky Huami mají, ale zatím pouze pro domácí trh. Ve hře je každopádně i globální verze, kterou chce výrobce spustit později v tomto roce v USA.

Huami Amazfit Verge 2 - hodinky

Mluví se rovněž o podpoře eSim, což by znamenalo, že půjde z Huami Amazfit Verge 2 volat nebo poslouchat hudbu, aniž by byl v dosahu telefon. Opět ale výrobce neuvedl, zdali bude funkce dostupná pouze pro domácí Čínu nebo i pro zbytek světa. Vedle toho se můžeme těšit i na zlepšenou přesnost měření sportovních aktivit, která se má vyrovnat i dražším hodinkám. Komunikaci potom zajišťuje starší Bluetooth 4.2, hodinky umí i připojení k Wi-Fi. Z polohových systémů máta na výběr mezi GPS a GLONASS, obojí má své výhody.

Odolný a elegantní design doplňuje vodotěsnost

Spousta chytrých hodinek využívá procesoru Snapdragon, který nechybí v podobě Wear 2500 ani tady. Kromě svižného chodu hodinek zajišťuje o několik hodin lepší výdrž 420mAh baterie; přesto je určitým zklamáním. Za plného provozu slibuje výrobce až 15 hodin, při běžném užívání zhruba 30 hodin. Nechybí ani spořič baterie, po jehož aktivování se bude na displeji zobrazovat pouze aktuální čas, zatímco měření tepové frekvence bude v provozu.

Amazfit Verge 2 - chytré hodinky

Procesor v chytrých hodinkách Amazfit Verge 2 doplňuje operační paměť (RAM) 512 MB a 4 GB interního úložiště. Za ovládací panel zvolilo Huami AMOLED displej s úhlopříčkou 1,39″ a rozlišením 454×454 pixelů. U Amazfit Verge 2 potěší odolné sklo Gorilla Glass 3 i vodotěsná a prachuvzdorná úprava podtržená certifikací IP68. Tělo hodinek tvoří rám z keramiky a zirkonia namísto polykarbonátu, takže by měly být podstatně odolnější.

Cena Amazfit Verge 2 je příznivá, přesto zamrzí

Prodejní cena pro Čínu je stanovena na 999 čínských juanů, tj. 3 280 Kč pro verzi bez EKG. Za chytré hodinky Amazfit Verge 2 s EKG potom zaplatíte 4 380 Kč. K dostání je také limitovaná edice Avengers v omezeném počtu 5 000 kusů, za níž zákazníci zaplatí 5 000 Kč. Cenu pro globální verzi upřesníme později, Huami ji chce spustit ještě v tomto rocepro USA, je tedy naděje, že se hodinky dostanou i k nám. V tuto chvíli jsou bohužel hodinky pro české uživatele téměř nepoužitelné, alespoň co se placení a podpory eSim týče.

Závěrem k hodinkám Huami Amazfit Verge 2

Na první pohled se jedná o velmi elegantní hodinky, jejichž keramické tělo s tvrdým sklem odolá i větším nárazům. Oceňuji funkce jako NFC, eSim a EKG v reálném čase. Přesto mě mrzí, že jsou jako mnohé další hodinky určeny pouze pro čínský trh. V České republice by v případě uvedení přesáhly cenu 5 500 Kč, ale pokud bude měření EKG aspoň trochu přesné, je přijatelná. Za největší nedostatek považuji slabou baterii, kterou je potřeba nabíjet každý den (a zatím také nemožné využití hlavních funkcí).

Vedle chytrých hodinek byl představen i fitness náramek Xiaomi Mi Band 4 a levné smartwatch Huami Health Watch s funkčním EKG pro Evropu.

Líbí se vám Huami Amazfit Verge 2?

Zdroj: androidcentral.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)