HTC příjmy jsou nejmenší za posledních 11 let. Huawei je pravý opak

HTC příjmy

Není žádným tajemstvím, že HTC se v mobilní sféře nedaří. V zahraničí už dokonce i někteří velcí operátoři dávají ruce od HTC telefonů pryč. Důvod je jednoduchý, nikdo je nekupuje. Nyní už můžeme vidět důsledky, HTC příjmy jsou nejmenší za posledních 11 let. Huawei je na tom úplně jinak.

HTC příjmy opět klesají

Celkové příjmy v průběhu minulého roku se zastavily na 2,43 miliardy dolarů, což je pokles o 35 procent. A to i přes to, že vlajkový model HTC 10 měl perfektní recenze a společnost uzavřela spolupráci s Googlem na výrobu Pixel telefonů. Celkové tržby v prosinci klesly na pouhých 199,96 milionů dolarů. Což není vůbec ideální, vzhledem k tomu, že většině firem v prosinci tržby rostou díky vánočním svátkům.

Acadia – HTC 10 evo – Handset –  Image – Global

Huawei naopak roste

Dobře to jde vidět u Huaweie, i když se nedohodli s Googlem na výrobě Pixel telefonů, vůbec to neovlivnilo jejich tržby. Minulý rok dodala tato čínská firma celkem 139 milionů smartphonů, což je nárůst o 29% oproti roku 2015. Příjmy Huaweie dosáhly neuvěřitelných 25,72 miliard dolarů, což je nárůst o 42% oproti roku 2015.

huawei-nova-plus-pruhy

Tyto částky dvou firem se pomalu nedají ani srovnat. HTC se musí pořádně změnit, jinak čísla budou horší a horší. Mluví se o tom, že by mohl být odhalen chytrý telefon se značkou Vive. Co nového tchajwanská společnost chystá pro rok 2017 uvidíme již za pár dnů, kdy se chystá tisková konference.

Překvapily vás příjmy HTC nebo Huaweie?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)