HTC představilo svoji vlajkovou loď na trhu smartphonů: HTC One

htc-one-silver

Společnost HTC dnes představila zbrusu nový a dlouho očekávaný smartphone HTC One. Vlajková loď této firmy byla dlouho očekávaným modelem, který provázely dohady a fámy. Mluvilo se, spekulovalo, internetem kolovaly zaručené fotografie přístroje a  až dnes je jasné jedno, jde o velmi výjimečný přístroj.

Ať už to budete považovat za silácká prohlášení, nebo se budete smát, sami zástupci HTC oznámili, že nejde o nejlepší smartphone se systémem Android, ale o nejlepší telefon, který kdy byl vyroben. Novinku si lze od dnešního dne objednat, na trh a k zákazníkům se dostane až v březnu. HTC akci uspořádalo v Londýně a možná právě proto si mohli londýnští fanoušci zcela protekčně pořídit novinku už dnes v obchodě na Oxford Street. Jaký tedy zbrusu nový smartphone je?

android_htc_one_3

Hardwarové specifikace

Tchajwanský výrobce “mlžil” skutečně skvěle a všechny informace, které se na internetu postupně zjevovaly, jsme museli brát s rezervou. Ohledně displeje jsme se však trefili – přístroj dostal 4,7″ displej s technologií Super LCD 3 a Full HD rozlišení (1920 × 1080 pixelů), což vytváří neuvěřitelnou jemnost 468 ppi. Ani u velikosti paměti RAM jsme se nezmýlili – 2 GB byla trefa do černého a zároveň hodnota, která ještě nějaký čas postačí.

htc-one-silver-back-630

Největší nejistota panovala ve volbě procesoru. Zpočátku se dav shodl na faktu, že by nový klenot z rukou tchajwanských robotů mohl disponovat novým čipem Nvidia Tegra 4 a napodobit tak svého předchůdce, model One X, který také přišel s řešením od společnosti Nvidia. Po nějaké době se spekulace obrátily o 180° a HTC One měl přijít s řešením od společnosti Qualcomm. A to se také potvrdilo, jednička od HTC vděčí za svůj běh procesoru Snapdragon 600, který byl představen teprve začátkem roku na CESu 2013. Nejedná se ovšem o převratnou novinku, jak by se mohlo zdát. Snapdragon 600 je totiž “jen” vylepšenou verzí skvělého Snapdragonu S4 Pro. Nová verze má podle Qualcommu přinést až o 40 % vyšší výkon.

  • displej: 4,7″, Full HD rozlišení (1920 × 1080 pixelů), technologie Super LCD 3
  • procesor: čtyřjádrový Snapdragon 600 s frekvencí 1,7 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 32GB interní paměť
  • fotoaparát: 13MPx s technologií UltraPixel a možností nahrávat 1080p HD video
  • baterie: 2300 mAh
  • systém: Android 4.1.2 (verze 4.2.2 přijde brzy) s rozhraním HTC Sense 5
  • NFC

BlinkFeed a Zoe

Hned na první pohled novinka poutá pozornost velkými dlaždicově uspořádanými fotografiemi na úvodní obrazovce displeje. HTC této novince říká BlinkFeed  a v podstatě jde o jakýsi živý zážitkový hub, který si bere informace ze sociálních sítí uživatele, nabízí zde informace o počasí, zábavě a třeba i zprávy. Aplikace funguje tak, že si stahuje online data z mnoha zdrojů a nabízí je v jednom graficky přehledném výstupu. Sami zástupci HTC v tom spatřují výhodu, protože uživatel nemusí skákat mezi několika programy a weby. Firma tvrdí, že obsah pro BlinkFeed je schopna zajistit z více než 1400 zdrojů a mezi největší partnery patří například AOL, ESPN, MTV, Reuters a další. Zajímavé bude sledovat, z jakých zdrojů bude čerpat český uživatel, až si novinku pořídí v domácí distribuci. Skutečně nevšední zážitek však má nabídnout fotoaparát, který se bude opírat o podporu aplikace HTC Zoe.

htc_onetease_720

Podle zástupců firmy se vedou dlouhé debaty nad počtem pixelů, ale to je velká chyba. Podstatné totiž pro kvalitu snímku není jejich počet, ale především velikost. HTC One tak bude obsahovat ultrapixely, které dokáží zachytit až o 300 % více světla. Spojení nových možností fotoaparátu s aplikací Zoe slibují opravdu zajímavé zážitky. Jakmile pořídíte s telefonem snímek, Zoe současně udělá třívteřinové video. Takže pokud budete fotit v rychlém sledu, například na večírku, Zoe vám všechny videa propojí v jeden krátký film a navíc jej opatří hudbou z vaší databáze. Vlastně jde o velmi jednoduchý automatický editor videí a fotek, který může uživatelům v mnoha případech rychle natočit video a rovnou jej odeslat známým nebo nahrát na sociální sítě. HTC UltraPixel fotoaparát přinese celou řadu zajímavých prvků jako je panoramatické focení, časování, či odstranění objektů. HTC One se podle zástupců firmy může pochlubit nejlepším zvukem, který v současnosti mohou smartphony nabízet.

android_htc_one_1

 

BoomSound – opravdové stereo?

Pod označením HTC BoomSound v sobě skrývá novinka na čelní straně skutečně funkční stereofonní reproduktory. Ty prý navíc mají nabídnout opravdu věrohodný a nezkreslený zvuk. HDR nahrávání využívá dva mikrofony, které se postarají o čistý zvuk, který uživatelé ocení například při pořizování videí. Opravdovou lahůdkou je však funkce HTC Sense TV, která dokáže telefon proměnit interaktivní ovladač pro většinu současných televizorů, set top boxů a zesilovačů.

htc_one

Novinka bude dostupná u více než 185 mobilních operátorů a v nejdůležitějších obchodech v daných zemích. HTC One si tak pořídí zákazníci ve více než 80 státech a regionech a světa. HTC One v hliníkovém těle a s dokonalou 4,7“ Full HD obrazovkou, nejnovějším systémem Android Jelly Bean a podporou rychlých LTE sítí, může být skutečným tahounem trhu.

HTC One na prvním oficiálním videu

HTC One M7

HTC One M7

 

Karel Drda
O Autorovi - Karel Drda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (40)