HTC se nevzdává. Hodlá se dostat zpět mezi špičku

htc telefony

Společnost HTC již nějakou dobu není na vrcholu, co se mobilních telefonů týče. Naopak. Každý měsíc na svých telefonech tratí a letos dokonce nevydala ani jednu vlajkovou loď. Tchajwanský výrobce se však nehodlá svého ve své době skvělého renomé jen tak vzdát. Chce trh s telefony oživit a pokračovat v podnikání, které zaznamenalo jeho prvotní úspěchy.

HTC má dle Yvese Maitrese, ředitele společnosti v plánu vrátit se mezi špičku. Přitom nechtějí nutně expandovat na rozvíjející trhy, ale zaměří se na vyspělé země s vysokým HDP. V konkurenci low-endových telefonů by dle jeho slov neměla společnost velkou šanci na úspěch. Poukázal také na důvod, proč firmě ujel vlak. Společnost se totiž zaměřila na virtuální realitu a svůj headset Vive místo toho, aby investovala do vývoje a výzkumu v oblasti mobilních telefonů.

Mezitím se konkurence v podobě Samsungu, Huawei či Apple posunula mnohem dále a čísla ukazují, že se jim investice vyplatila. První telefony by společnost mohla představit již příští rok. Moc toho o nich zatím nevíme, ovšem první spekulace naznačují, že se pravděpodobně dočkáme podpory 5G sítí u všech modelů, které představí.

Uvítali byste nové HTC telefony?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)