HTC One 2 (M8): podívejte se na velmi povedený koncept!

htc_one_2_ico

Není tajemstvím, že tchajwanský výrobce HTC chystá v dohledné době představení své příští vlajkové lodi, známé zatím pod kódovým označením M8, či domnělým názvem One 2. Předpokládá se, že oficiální prezentace proběhne v následujícím jednom až dvou měsících.

Proti očekávanému Samsungu Galaxy S5 je sice o novém HTC podstatně méně slyšet, nicméně i dosud zachycené zvěsti vypadají docela slibně. HTC One 2 by měl mít obrazovku s úhlopříčkou 5″, softwarová tlačítka na displeji, počítá se s nasazením nejnovější verze Androidu 4.4 KitKat. Očekává se také vylepšený fotoaparát UltraPixel – jedním z “vylepšení” by mohlo být zvýšení rozlišení ze 4 na 8 Mpx (přinejmenším z marketingového hlediska by to byl vhodný krok). Další “informační průsaky” naznačují přítomnost dvou fotoaparátů a čtečky otisků prstů.

Kromě zpráv a fotografií spatřují světlo světa také nejrůznější rendery konceptů, ve kterých fandové této značky vyjadřují své přání či představy, jak by mohla vypadat budoucí vlajková loď. Včera zaujal média koncept, který na sociální síti Google+ vystavil Nikolai Prettner a vysloužil si od laické i odborné veřejnosti pochvalné reakce.

Koncept HTC One 2 (M8) Nikolaie Prettnera Koncept HTC One 2 (M8) Nikolaie Prettnera

 

Například redaktor serveru Android Headlines Alexander Maxham oceňuje precizní a realistické zpracování se spoustou detailů, jako jsou například průhledné ovládací a notifikační oblasti či pěkná tapeta na pozadí obrazovky (tu lze v případě zájmu stáhnout). Telefon působí trochu širším dojmem než HTC One a také se zdá být nahoře a dole více zaoblený.

Stále nevyřešenou otázkou zůstává, jak se vlastně následovník HTC One bude jmenovat. Variant je více, zde jsou ty nejčastěji zmiňované:

  • HTC One Two
  • HTC Two
  • HTC One II
  • HTC One 2
  • HTC One2
  • HTC One (2014)
  • HTC One+

Právě nejednotnost je důvodem, proč se většina médií přiklání ke kódovému označení “M8”. Skutečné jméno se dozvíme možná již brzy – rojí se spekulace, že novinka by mohla být představena před zahájením Mobile World Congressu (MWC) v Barceloně, který začíná 24. února.

Zdroje: Android Headlines, Concept Phones, Nikolai Prettner, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)