Hra Slither.io: Fenomén, který ovládl mobilní telefony i počítače

Hra slither.io

Her s přídavkem io na konci jsme měli již několik, vzpomínáme především na oblíbené Agar.io. Hra Slither.io přichází v podobném duchu a opět nás zasadí do nelítostného prostředí, kde likvidujete protihráče z celého světa. Pojďme si hru představit.

Hra Slither.io: Buďte tou největší žížalou na světě

Žádné střílení, žádné tanky, žádná monstra. V Slither.io jste prostě jen žížalou, která se toulá po světě a pojídá potravu i své protivníky. Jak by asi většina z vás čekala, čím více potravy náš tvor spořádá, tím delší a větší je. A samozřejmě roste i skóre, které je pro nás důležité. Hra Slither.io nemá na rozdíl od některých io titulů žádné RPG prvky a všichni začínají na zelené louce se stejnými podmínkami. Začínáte jako malý tvor, který může vyrůst pouze správnou životosprávou – sežráním co nejvíce soupeřů.

Hra slither.io 2

Jednoduché ovládání

Jako žížala toho moc nezmůžete – prostě se jen nezastavitelně pohybujete a měníte svůj směr. Vaším úkolem je vyhnout se soupeřům, do kterých nesmíte hlavou narazit. Projíždět svým vlastním ocasem je dovoleno a mnohdy je to jediná možnost, jak uniknout pasti soupeřů.

Vylepšením je zrychlený pohyb, který můžete využít jako nitro u spalovacích motorů – dočasně zvýší vaši rychlost. Díky tomu můžete nejen snáze uniknout soupeřům, ale rovněž na ně zaútočit – zkřížit jim cestu a postarat se o to, aby oni nabourali do vás. Pozor však na to, že použití turba vám ubírá body a zkracuje ocas. Doslova.

Na mobilním telefonu si můžete vybrat jedno ze 3 typů ovládání – můžete ovládat šipku, za kterou žížala putuje, nechat přímo sledovat svůj prst nebo ovládat tvora pomocí virtuálního joysticku. Všechny tři způsoby najdou své zastánce a je potřeba prostě jen vyzkoušet, které vám sedne.

Hra slither.io 6

Sežrat můžete klidně i největší predátory

Krásou, ale i prokletím je fakt, že hra Slither.io nedělá rozdíly mezi malými a velkými tvory. Klidně můžete šikovnými pohyby zajistit, aby to i hráč, který má o několik desítek tisíc vyšší skóre a je mnohonásobně větší než vy, “nakouřil” do vašeho ocasu. Rázem se jeho tělo promění na chutnou potravu, kterou do sebe můžete vměstnat. Pozor však na to, že přesně na takové chvíle čekají i ostatní soupeři a na vašem úlovku se pěkně nakrmí.

Zpestřením je možnost změnit vzhled své žížaly, a to nejen po stránce barvy, ale i designu – můžete na svém těle táhnout speciální okovy nebo místo dvou malých očí použít jedno z kyklopa.

Hra slither.io 5

Zábava pro mobilní hráče i pařmeny na PC

Hra Slither.io začínala tradičně na PC v prostředí internetového prohlížeče. Zde je ovládání ponecháno pohybu myši nebo šipkám na klávesnici. Zanedlouho se hra objevila i na prostředí mobilních telefonů, kde je naopak ovládána skrze dotykový displej. V obou případech se jedná o vcelku snadné ovládání, i když na počítači je logicky o něco snazší. Mobilní hráči ale na oplátku mohou hrát kdekoliv a kdykoliv.

Hra slither.io

Závěr – oddechovka, která se opravdu povedla

Máme za sebou (bohužel) jednotky hodin hraní této hry v prostředí počítače i telefonu a můžeme potvrdit, že se jedná o solidní návykovku a zároveň odpočinkovou hru. Ovládání je opravdu jednoduché a nesmírně si ceníme faktu, že hraní delší dobu nemusí znamenat vůbec nic. Klidně se totiž i jako naprostý zelenáč můžete pustit do likvidování největších tvorů na mapě a nemusíte čekat, než vyrostete. Díky tomu je hra Slither.io vhodná jak pro občasné a krátké zahrání, tak i pro hodinové pařby. Pokud na to máte psychicky.

Není přitom ani tak důležité, zda hru vyzkoušíte na počítači či v prostředí mobilního telefonu. Na obou zařízeních je ovládání velmi snadné a dá se na něj lehce zvyknout. Hra je k dispozici zdarma, smířit se ale musíte s občasným vyskočením reklamy. Její případné odstranění vás vyjde na vysokých 114 Kč.

slither.io
slither.io

Hrajete, hráli jste, nebo doporučíte podobnou návykovku?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)