Nová hra Pěnožrouti 2 od Kofoly spojuje mobil a točenou limonádu

Hra kofola penožrouti

Značku Kofola, která na našem trhu působí již od roku 1959, jistě nemusíme našim čtenářům podrobněji představovat. S touto limonádou se můžete setkat v celé řadě restauračních podniků, kde si svou specifickou chutí udržuje trvalou přízeň žíznivých zákazníků. Firma nyní přichází s marketingovou podporou v podobě hry Pěnožrouti 2. Co je jejím cílem? Na to vám odpovíme v krátké recenzi.

Obsah článku

Co hra Pěnožrouti 2 slibuje?

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že vašimi protivníky budou nenasytní lumpové, kteří si dělají zálusk na pěnu na čerstvě načepované limonádě. Vaším úkolem bude tyto lumpy eliminovat tak, že naskenujete logo na sklenici a utkáte se s nimi v souboji.

Pro boj s Pěnožrouty budete mít k dispozici pěnopaly, kterými je omráčíte, a následně je stáhnete prstem do pěnolapky. Postupně se vám budou odemykat další, o něco náročnější úrovně hry. Abyste skolili stále silnější nepřátele, budete si muset za herní peníze pořizovat účinnější zbraně a další vylepšení.

Základní principy hry vysvětluje Kofola na oficiální stránce Pěnožrouti. Oč tedy jde?

  • V aplikaci si najdete podnik, kde čepují Kofolu, zajdete tam a objednáte si ji.
  • Poté naskenujete aplikací logo na sklenici limonády. Tím vyvoláte Pěnožrouta.
  • Vaším úkolem je ho zasáhnout pěnometem a chytit do pěnolapky.
  • Za lapení Pěnožrouta se vám odemknou nové světy a dostanete herní peníze.
  • V pěnochůdku můžete peníze směnit za různé doplňky, které vám pomohou v postupu.
  • Celkem na vás čeká 21 světů plných Pěnožroutů s rostoucí obtížností.
  • Každý den najdete v kouzelné truhle nějaké překvapení.
  • Postavu, za kterou budete hrát, lze vylepšovat a upravovat.

Jak Pěnožrouti 2 fungují v praxi?

Hra je poměrně velká, takže doporučujeme stahovat ji přes Wi-Fi. Po spuštění aplikace požádá o přístup k fotoaparátu (abyste mohli skenovat loga ze sklenic) a k poloze (kvůli mapě podniků). Následuje registrace nebo přihlášení, k čemuž lze použít účet Facebook. Poté vám průvodce v pěti krocích a formou videa vysvětlí výše nastíněné principy hry.

V následujícím kroku si vyberete přezdívku a pohlaví a můžete se pustit do hry. Po klepnutí na tlačítko Hraj naskenujete foťákem logo Kofoly, čímž rozjedete hru v rozšířené realitě. Budete tedy muset v prostoru mířit mobilem na Pěnožrouta a vaším úkolem bude trefit ho pěnou, v pokročilejších fázích hry pak můžete používat i další zbraně.

Pokud do jedné minuty zasáhnete Pěnožrouta dostatečnou dávkou pěny, dojde k jeho omráčení. Následně bude vaším úkolem přetáhnout ho do pěnolapky a tím ho definitivně chytit. Pěnožrout se tak ocitne ve vaší sbírce, za což dostanete virtuální finanční odměnu.

Další možnosti aplikace

Na úvodní obrazovce můžete sledovat své skóre a vydělané peníze. V obchůdku je můžete směnit za kouzelné pěny, pěnomety či klobouky pro svou postavu. Další sekce se skrývá pod ikonou truhly – zde každý den najdete jednu odměnu – například peníze navíc.

V sekci s profilem lze vidět nahrané body, díky kterým se vaše postava vyvíjí. Najdete tu nejen svou aktuální hodnost, ale i přehled zakoupených či získaných herních doplňků. Můžete je zde měnit nebo aplikovat pro použití ve hře.

Pod ikonou mapy je, jak se dá ostatně předpokládat, živá mapa, v níž snadno a rychle objevíte podniky, nabízející čepovanou Kofolu. Chybí však jakékoli podrobnější informace a k dispozici není ani navigace. Pod tlačítkem s obrázkem kalendáře budou prezentovány akce, nicméně v době testování zde žádná nebyla.

Resumé

Hra Pěnožrouti 2 je pěknou ukázkou, jak lze šikovně spojit marketing produktu, rozšířenou realitu a hru do jednoho balíčku. Tento titul asi nebude trhákem, ale pokud nebude bavit vás, pak určitě zaujme vaše případné ratolesti, které se s chutí pustí do likvidace Pěnožroutů, zatímco vy si budete moci v klidu vychutnat točenou limonádu.

Pěnožrouti 2 jsou v Obchodě Play od konce května a za tu dobu zaznamenali více než deset tisíc stažení. Převažující spokojenost dokladuje průměrná známka 4,0. 41 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a novějším.

Pěnožrouti 2
Pěnožrouti 2

Líbí se vám podobný typ her?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)