Hra o trůny míří na telefony jako epické RPG Beyond the Wall

Beyond the Wall - hra o trůny - hra na telefony

Zatímco seriál Hra o trůny skončil, budou zřejmě přibývat herní tituly; a jedním z takových je hra Game of Thrones: Beyond the Wall. Příběh se odehrává desítky let před „hlavní dějovou linií. V pozici lorda velitele Noční hlídky povedete výpravu za zeď, abyste našli svého zmizelého předchůdce, jinak známého jako Tříoká vrána. Ve hře na vás čekají typické RPG prvky i strategická rozhodnutí, boj s obry i skrytá tajemství.

Game of Thrones Beyond the Wall

Game of Thrones Beyond the Wall

Nic ze hry Beyond the Wall v seriálu nebylo

Už název sice napovídá, že bude hra zasazena do života za zdí, ale pojďme si ji trochu přiblížit. Příběh začíná jen několik hodin poté, co zmizel Lord Commander Brynden Rivers (zmíněný Bloodraven/Tříoká vrána). V roli nového velitele se máte vydat za zeď po stopách zmizelého vůdce, vstříc nelítostnému severu, kde na vás čekají bitvy s obry, divokými, bílými chodci i další nástrahy.

Rekrutovat můžete známé i neznámé hrdiny, kteří se shledávají v „jednom čase“, ačkoliv podle dějin patří každý do jiného období.

Hráč si tak projde děj před světoznámým seriálem Hra o trůny a zažije všechno „na vlastní kůži“. Tvůrce hry uvedl: „Příběh začíná v podstatě několik hodin po zmizení lorda velitele, jehož roli hráč přebírá.“ Během hry musíte sestavit skupinu hrdinů a vést je do boje daleko na sever, abyste zjistili, proč starý velitel tak záhadně zmizel.

Podle tvůrců bude hra něčím úplně novým, nic ze seriálu v ní nenajdete. I když se chtěli přiblížit známému příběhu, zůstávají odlišní, aby nabídli vlastní identitu. Hráči zároveň nemůžou vědět, co se bude dít a nebudou mít pocit, že už to někde viděli. Důležitým prvkem hry není jenom rekrutování hrdinů a válčení, ale také posílání havranů, kteří jsou součástí taktik.

Díky síle stromů budete cestovat v čase

Ve hře budete průběžně nacházet „stromy moudrosti“ (Weirwood), díky nimž lze cestovat v čase, vidět klíčové okamžiky historie a potkávat se dalšími postavami mimo časovou osu. Mj. také sbírat různé kostýmy/oblečení/zbroje jednotlivých hrdinů (Jon Snow, Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Tormund Giantsbane atd.). Spíše než na knižní předlohu navazuje prostředí hry Game of Thrones Beyond the Wall na seriál od HBO.

Hra o trůny - Beyond the Wall

Kdy Hra o trůny: Beyond the Wall vyjde

Tvůrci hry pracují na hře už dva roky, během nichž museli vyřešit třeba ochranu duševního vlastnictví, které jim komplikovalo tvorbu postav i zbytku hry. Hru slíbili vydat pro operační systémy Android i iOS letos na podzim, přesný datum nám upřesní. A nakonec v Game of Thrones: Beyond the Wall nebudou žádné reklamy, hra na telefony bude vydělávat na mikrotransakcích. Do těch se počítá třeba nákup oblečení pro své hrdiny, ale i zbraní a dalšího vybavení.

Těšíte se na hru Beyond the Wall?

Zdroj: venturebeat

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)