TOPlist

Hra Might & Magic: Clash of Heroes – hodiny zábavy s perfektním strategickým RPG

clash of hereos main

Might & Magic: Clash of Heroes je strategické RPG zkombinované s logickými skládačkami, se kterým jste se poprvé mohli setkat v roce 2009 na Nintendu DS a později v přepracované HD verzi na PS3, Xbox 360 a PC. Podle nás ale chytá svůj největší dech právě nyní na mobilních zařízeních, kam se perfektně hodí. Hra vypadá jako by byla přímo určená pro dotekové displeje a kombinuje výhody jak z Nintenda DS, tak z HD verzí.

http://youtu.be/wazUuabl7Cc

Zábava na destítky hodin

Might & Magic: Clash of Heroes nabízí obrovskou kampaň s herním časem přes 20 hodin a povedeným příběhem zasazeným do prostředí Might & Magic frančízy. Postupně si zahrajete za všechny rasy bojující s příchodem démonských armád. Nejvíce času však strávíte v akci na bojišti. Při střetu ovládáte velkou armádu barevných vojáků skládajících se z nejrůznějších jednotek podle rasy a zařazení od rytířů, lučištníků, víl, draků, kostlivců, až po enty a anděly.

clash of heroes story line

Princip bitev

Bitevní pole je rozděleno na dvě části. Při kampani jste vždy na spodní straně. Útoky provádíte kombinacemi tří jednotek stejného typu a stejné barvy. Pokud jednotky spojíte horizontálně, vytvoříte obranný val a pokud je spojíte vertikálně, vytvoříte útočnou sestavu. Ve hře se také vyskytují elitní jednotky jako jednorožci, či těžká jízda, které při spojení s dvěma jednotkami stejné barvy utvoří silný útok. Jako poslední a nejsilnější jednotky jsou šampióni, což jsou draci, stromy a další, fungující na stejném principu, akorát k vytvoření jejich útoku potřebujete čtyři vojáky stejné barvy.

clash of heroes

Na bojišti také budete hojně využívat svých strategických a logických schopností, jelikož vytvořením více útočných či obranných formací jedním tahem získáte bonusové tahy navíc. Vytvořené formace útočí vždy až za několik kol a proto je zábava plánovat a útočit několik tahů dopředu, také je třeba sledovat protivníka a reagovat na jeho tahy. Po každém souboji přibudou vaší postavě a jednotkám zkušenostní body.

might and magic clash of heroes

Hra pro více hráčů

Pokud se vám podaří sehnat dalšího hráče, který propadl této hře, můžete si společně zahrát na jednom zařízení hned dva multiplayerové módy. První s názvem „předej a hraj“ se hodí například do školních lavic, kdy můžete odehrát své kolo a předat zařízení do spolužákových rukou. Druhý mód se jmenuje „tváří v tvář“ a to znamená sednout si s protihráčem naproti sobě a ponořit se do fantasy světa.

 clash of heroes campain

Zhodnocení

Might & Magic: Clash of Heroes patří k nejlepším strategickým RPG hrám na androidu a my ji ani nemáme co vytknout. Ve hře naleznete obrovský fantasy svět s propracovaným příběhem. Svým způsobem je hra unikátní, souboje jsou zábavné a sem tam potrápí i vaši hlavu. Pokud tedy hledáte něco netradičního a chytrého, tak neváhejte. Další zajímavostí je, že hra je kompletně v češtině a tak si naplno vychutnáte příběh i bez znalosti angličtiny. Might & Magic: Clash of Heroes nepatří k nejlevnějším hrám ale za velmi obsáhlé a kvalitní hraní si těch 115 korun zaslouží.

0kHWJ5 0SNEzTAT8fQpALSztm4DYx1e0hcfc5DRvQ H9wpDiG1Mevvc1hTC4LorNPqA=w300
M&M Clash of Heroes
Ubisoft Entertainment
Verze 1.2
Velikost 360 MB
2.3+

AU1I7nSsV+g2AAAAAElFTkSuQmCC
114,71 Kč

Video

Clash of Heroes

Clash of Heroes

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)