Hra Incredipede – skvělý nápad a hrátky na matku přírodu v logicko fyzikálním podání

incredipede pavouk

Incredipede vám umožní vyzkoušet si jaké to je zahrát si na matku přírodu, či Dr. Frankensteina? V této logické hře budete z malé hlavy s jedním okem tvořit nejrůznější stvoření, tak abyste dosáhli jednoduchého cíle, dostat se k paprsku světla na konci kola. Ale cesta k paprsku je mnohdy složitá a tak musíte své malé příšerce přidělat nějaké ty končetiny a svaly aby to zvládla.

Incredipede – Steam Trailer

Incredipede - Steam Trailer

Začátky a hraní

Na začátku hry si můžete zvolit, zda chcete hrát na normální, nebo složitou obtížnost. Časem si zahrajete obě, ale základní principy si nejlépe osvojíte v normálním módu. Ten obnáší pouze ovládání již předpřipravených příšerek. Příšerky ovládáte pomocí barevných tlačítek na krajích displeje, které se shodují s barvami svalů na končetinách. Stlačením určité barvy aktivujete stejnobarevný sval a rozpohybujete ho. V této fázi hra vypadá téměř jako pouhá logická plošinovka, ale poté je zde hard mód, ve kterém budete svaly a končetiny dotvářet sami a dokonce i tvořit celé příšerky od píky. Zde hra prověří vaše logické schopnosti a smysl pro kreativitu. Dokonce i samotné tvoření příšerky bez cíle je zde zábavné. Časem ve hře nebudou pouze dvě svalové skupiny, ale dokonce až čtyři.

incredipede humanoid

Kostnaté končetiny tvoříte tažením prstu směrem od hlavy do prostoru a rušíte opětovným vtažením zpět do místa vzniku. Na vytvořené končetině uvidíte nafouknutý úpon, na který kliknutím připojíte jeden z mnoha dostupných svalů. Zabere to nějaký čas a experimentování, než přijdete na to, jak vaše výtvory budou nakonec fungovat. V jednotlivých kolech se snažte sbírat co nejvíce předmětů, jelikož je budete potřebovat pro otevření dalších světů.

incredipede šplhání

Grafika

Grafika hry je na perfektní úrovni a lahodí oku. Je zajímavá právě tím, že není klasická počítačová, ale vypadá jako by ji někdo namaloval. V tomhle případě se jedná téměř o umění. Sledování pohybujících se výtvorů je zajímavé a někdy až navozující nepříjemný pocit, pokud se vám podaří vytvořit mnoha končetinovou hýbající se příšerku.

incredipede

Závěr

Logická fyzikální hra Incredipede se velmi povedla a nemám ji téměř co vytknout. Jediná věc, která mě při hraní otravovala, byla nabídka pro nastavení a spouštění hry přímo uprostřed displeje. Ale vzhledem ke skvělému nápadu, hratelnosti, příjemnému zvukovému doprovodu a grafice si budu s malými příšerkami ještě dlouho hrát. Incredipede nabídne za necelých 37 korun ve slevě, nebo 100 korun normální ceny 120 kol ve třech nádherně vytvořených světech a hodiny zábavy.

Z4hclz0hONuFGpsdIn5TnSCm9QESPbyXzzYNTkHkpaZ KgStJAbcfHUfj ansCEV6Q=w300
Incredipede
Sarah Northway
Verze 1.68
Velikost 29 MB
3.0+

KF8T0AAAAASUVORK5CYII=
36,88 Kč

Videorecenze

Incredipede – skvělý nápad a hrátky na matku přírodu v logicko fyzikálním podání

Incredipede - skvělý nápad a hrátky na matku přírodu v logicko fyzikálním podání

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)