3 logické hry, které byste si neměli nechat ujít

3-logicke-hry-android-tiny-bubbles

Obchod Google Play přetéká množstvím nabízených her. Je jich tolik, že je velice těžké se v jejich nabídce orientovat, natož najít ty opravdu kvalitní. Vybrali jsme pro vás několik námi ověřených her, přičemž nyní jsme se zaměřili na logické hry.

Tiny Bubbles – pro milovníky bublinek

Rádi si hrajete ve vaně s bublinkami? V tom případě vás Tiny Bubbles potěší, protože tady hrají bublinky hlavní roli. Základní premisa hry je snadná – na začátku vám stačí zbavit se všech bublinek. Ty jsou buď prázdné, nebo už nesou nějakou barvu. Pokud se dotýkají čtyři bublinky stejné barvy, prasknou a smrští herní pole. Hráč má přitom k dispozici několik barev, kterými může prázdné bubliny vybarvit. Ale nejen to. Barvy se ve hře dají i kombinovat. V případě že máte žlutou bublinku a vložíte do ní červenou barvu, bublinka se zbarví do oranžova. Jednoduché, ale chytlavé!

To ale není vše. Postupem hrou odemykáte další herní módy a hratelnost začnou obohacovat i přibývající herní prvky jako spojování bublin, přátelské hvězdice nebo hladoví krabi. Hvězdice musíte obecně chránit a krabům se vyhýbat, ale herních variant je vícero.

Hra nabízí zdarma přes 125 úrovní. Díky neustálé variabilitě je zábavná prakticky každá z nich. Dalších 49 misí lze odemknout v prémiovém balíčku za 60 Kč. Tento nákup odstraní i přítomné reklamy. Ty jsou četné, ale stále v tolerovatelném počtu.

Tiny Bubbles – on the App Store (phone size trailer)

Tiny Bubbles - on the App Store (phone size trailer)

Grafika je velice pěkná a animace jsou krásně plynulé. Doporučujeme zhlédnout video výše. Hra vyšla na spoustě platformách včetně Google Play, iOS a Steam. Na Google Play ji stáhlo již více než sto tisíc hráčů, přičemž hra se může pyšnit vysokým hodnocením 4,8*.

Love Poly – New puzzle game

Low poly grafika je poslední dobu v kurzu. A ostatně proč ne? Může vypadat opravdu hezky a zároveň je jednodušší na vytvoření, než spousta jiných grafických stylů. A vyloženě se hodí pro puzzle hry klasického typu, jichž je v Google Play ostatně nespočet. Avšak nebojte se – Love Poly je trochu jiná puzzle hříčka.

Za úkol sice máte vždy „složit“ nějaký objekt, ale změna je v tom, že nepohybujete s jednotlivými dílky skládačky, ale s celým objektem najednou. Díly jsou rozsypány do 3D prostoru, přičemž výsledný tvar se zobrazí jen ze správného úhlu pohledu. Hráč tedy rotuje kamerou takovým způsobem, aby do sebe dílky z jeho pohledu zapadly. Zní to možná složitě, ale je to naprosto primitivní. Krátké video ze hry vše rychle objasní.

Love Poly – New puzzle game Gameplay

Love Poly - New puzzle game Gameplay

Hra nabízí úctyhodných 289 úrovní. Některé vám zaberou několik vteřin, ale některé dají zabrat i na opakovaný průběh. Zhruba polovina misí je odemčených a hratelných zdarma. Další zhruba čtvrtina lze odemknout pomocí zhlédnutí videa. Poslední zhruba čtvrtina už vyžaduje, aby hráč sáhl do peněženky. A ne málo. Bohužel otravné reklamy a cena prémia jsou obrovským mínusem. 275 Kč za mobilní hru tohoto typu je nesmyslně vysoká částka. Obzvlášť když je narvána všudypřítomnou reklamou v takovém množství. Reklamy lze ale zkrotit odpojením od internetu. Místo videí se pak zobrazí jen reklamní obrázek, který jde ihned zavřít. Love Poly hlásí přes milion stažení s finálním hodnocením 4,6*.

Love Poly - New puzzle game
Love Poly - New puzzle game

Pařba na víkend – tipy na Android hry

Pokud SvětAndroida sledujete delší dobu, tak si zřejmě vzpomenete, že jsme vám kdysi hry představovali v pravidelné sérii Pařba na Víkend. Tímto bychom se chtěli zeptat Vás – našich věrných čtenářů, zdali byste měli zájem o oživení této série. Zhruba v podobě, kterou můžete vidět v tomto článku. Tedy pouze v textové formě bez typického redakčního videa. Mělo by to smysl? Nemělo? Dejte nám vědět v komentářích.

Okay? – hratelnost na prvním místě

Okay? vás nejspíše neuchvátí svou grafikou, která je opravdu minimalistická. Okay? se zaměřuje vyloženě na hratelnost. Ostatně nejedná se o žádnou mladici – hra vyšla na androidu již v roce 2015. Za tu dobu ale pořádně dozrála, takže v základu nabídne hned tři stovky úrovní. Polovinu od vývojáře a zbytek od uživatelů. K tomu další v podobě denní výzvy.

Ale o co ve hře vlastně jde? Hráč vystřeluje černou kuličku, která dotekem ničí bílé útvary. Cílem hry je zničit všechny bílé útvary v úrovni. Zní to jednoduše, ale v praxi se to provádí hůře. Okay? je jednoznačně nejnáročnější hra z dnešního výběru. Nejedná se o typickou casual hru pro průměrného uživatele, nýbrž vyžaduje větší dávku odhodlání a trpělivosti.

Okay? | iOS Gameplay Trailer

Okay? | iOS Gameplay Trailer

Hra je zdarma, nicméně časem požádá o zaplacení libovolné částky. Nic platit ale nemusíte, protože lze zvolit i nulu. Reklamy jsou přítomné pouze, pokud si je sami vyžádáte. Pokud si nevíte s úrovní rady, lze získat nápovědu za zhlédnutí videa. Toť vše. Reklamy jsou zde integrovány dobře. Okay? byla stažena více než milionem hráčů, přičemž si vysloužila hodnocení výborných 4,8*.

Zaujala vás některá ze zmíněných her?

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)