3 logické hry, které byste si neměli nechat ujít

3-logicke-hry-android-tiny-bubbles

Obchod Google Play přetéká množstvím nabízených her. Je jich tolik, že je velice těžké se v jejich nabídce orientovat, natož najít ty opravdu kvalitní. Vybrali jsme pro vás několik námi ověřených her, přičemž nyní jsme se zaměřili na logické hry Pojďme si tedy představit vynikající Tiny Bubbles, nenáročné Love Poly a osobité Okay?.

Tiny Bubbles – pro milovníky bublinek

Rádi si hrajete ve vaně s bublinkami? V tom případě vás Tiny Bubbles potěší, protože tady hrají bublinky hlavní roli. Základní premisa hry je snadná – na začátku vám stačí zbavit se všech bublinek. Ty jsou buď prázdné, nebo už nesou nějakou barvu. Pokud se dotýkají čtyři bublinky stejné barvy, prasknou a smrští herní pole. Hráč má přitom k dispozici několik barev, kterými může prázdné bubliny vybarvit. Ale nejen to. Barvy se ve hře dají i kombinovat. V případě že máte žlutou bublinku a vložíte do ní červenou barvu, bublinka se zbarví do oranžova. Jednoduché, ale chytlavé!

To ale není vše. Postupem hrou odemykáte další herní módy a hratelnost začnou obohacovat i přibývající herní prvky jako spojování bublin, přátelské hvězdice nebo hladoví krabi. Hvězdice musíte obecně chránit a krabům se vyhýbat, ale herních variant je vícero.

Hra nabízí zdarma přes 125 úrovní. Díky neustálé variabilitě je zábavná prakticky každá z nich. Dalších 49 misí lze odemknout v prémiovém balíčku za 60 Kč. Tento nákup odstraní i přítomné reklamy. Ty jsou četné, ale stále v tolerovatelném počtu.

Tiny Bubbles – on the App Store (phone size trailer)

Tiny Bubbles - on the App Store (phone size trailer)

Grafika je velice pěkná a animace jsou krásně plynulé. Doporučujeme zhlédnout video výše. Hra vyšla na spoustě platformách včetně Google Play, iOS a Steam. Na Google Play ji stáhlo již více než sto tisíc hráčů, přičemž hra se může pyšnit vysokým hodnocením 4,8*.

Tiny Bubbles
Tiny Bubbles

Love Poly – New puzzle game

Low poly grafika je poslední dobu v kurzu. A ostatně proč ne? Může vypadat opravdu hezky a zároveň je jednodušší na vytvoření, než spousta jiných grafických stylů. A vyloženě se hodí pro puzzle hry klasického typu, jichž je v Google Play ostatně nespočet. Avšak nebojte se – Love Poly je trochu jiná puzzle hříčka.

Za úkol sice máte vždy „složit“ nějaký objekt, ale změna je v tom, že nepohybujete s jednotlivými dílky skládačky, ale s celým objektem najednou. Díly jsou rozsypány do 3D prostoru, přičemž výsledný tvar se zobrazí jen ze správného úhlu pohledu. Hráč tedy rotuje kamerou takovým způsobem, aby do sebe dílky z jeho pohledu zapadly. Zní to možná složitě, ale je to naprosto primitivní. Krátké video ze hry vše rychle objasní.

Love Poly – New puzzle game Gameplay

Love Poly - New puzzle game Gameplay

Hra nabízí úctyhodných 289 úrovní. Některé vám zaberou několik vteřin, ale některé dají zabrat i na opakovaný průběh. Zhruba polovina misí je odemčených a hratelných zdarma. Další zhruba čtvrtina lze odemknout pomocí zhlédnutí videa. Poslední zhruba čtvrtina už vyžaduje, aby hráč sáhl do peněženky. A ne málo. Bohužel otravné reklamy a cena prémia jsou obrovským mínusem. 275 Kč za mobilní hru tohoto typu je nesmyslně vysoká částka. Obzvlášť když je narvána všudypřítomnou reklamou v takovém množství. Reklamy lze ale zkrotit odpojením od internetu. Místo videí se pak zobrazí jen reklamní obrázek, který jde ihned zavřít. Love Poly hlásí přes milion stažení s finálním hodnocením 4,6*.

Love Poly: Puzzle Jigsaw
Love Poly: Puzzle Jigsaw

Pařba na víkend – tipy na Android hry

Pokud SvětAndroida sledujete delší dobu, tak si zřejmě vzpomenete, že jsme vám kdysi hry představovali v pravidelné sérii Pařba na Víkend. Tímto bychom se chtěli zeptat Vás – našich věrných čtenářů, zdali byste měli zájem o oživení této série. Zhruba v podobě, kterou můžete vidět v tomto článku. Tedy pouze v textové formě bez typického redakčního videa. Mělo by to smysl? Nemělo? Dejte nám vědět v komentářích.

Okay? – hratelnost na prvním místě

Okay? vás nejspíše neuchvátí svou grafikou, která je opravdu minimalistická. Okay? se zaměřuje vyloženě na hratelnost. Ostatně nejedná se o žádnou mladici – hra vyšla na androidu již v roce 2015. Za tu dobu ale pořádně dozrála, takže v základu nabídne hned tři stovky úrovní. Polovinu od vývojáře a zbytek od uživatelů. K tomu další v podobě denní výzvy.

Ale o co ve hře vlastně jde? Hráč vystřeluje černou kuličku, která dotekem ničí bílé útvary. Cílem hry je zničit všechny bílé útvary v úrovni. Zní to jednoduše, ale v praxi se to provádí hůře. Okay? je jednoznačně nejnáročnější hra z dnešního výběru. Nejedná se o typickou casual hru pro průměrného uživatele, nýbrž vyžaduje větší dávku odhodlání a trpělivosti.

Okay? | iOS Gameplay Trailer

Okay? | iOS Gameplay Trailer

Hra je zdarma, nicméně časem požádá o zaplacení libovolné částky. Nic platit ale nemusíte, protože lze zvolit i nulu. Reklamy jsou přítomné pouze, pokud si je sami vyžádáte. Pokud si nevíte s úrovní rady, lze získat nápovědu za zhlédnutí videa. Toť vše. Reklamy jsou zde integrovány dobře. Okay? byla stažena více než milionem hráčů, přičemž si vysloužila hodnocení výborných 4,8*.

Zaujala vás některá ze zmíněných her?

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)