Hra Goat Simulator – olízejte a zničte vše, co vám přijde do cesty

Goat Simulator

Máte rádi styl her, ve kterých nemusíte přemýšlet a dobře se u nich odreagujete? Pokud ano, tak pro vás máme výborný tip, který se stal hitem posledních několika týdnů. V této krátké recenzi se podíváme na hru Goat Simulator, která je již několik týdnů dostupná také pro mobilní zařízení s operačním systémem Android.

kozí Simulator

Co to Goat Simulator je?

Goat Simulator vás přenese do světa, ve kterém se proměníte na kozu. Hlavní myšlenka této hry spočívá v bezmyšlenkovitém ničení a olizování snad všech věcí, které se kolem vás nacházejí. Za každou zničenou věc poté dostáváte skóre, které můžete porovnávat s vašimi kamarády. Tím to však ani zdaleka nekončí.

kozí simulator

První spuštění

Po spuštění se přenesete do úvodního menu, ve kterém naleznete několik základních možností. Jedná se o:

  • Menu
  • Nastavení
  • Achievements
  • Credits
  • Ovládání

Goat Simulator menu 1

V nastavení si budete moci zvolit zapnutí a vypnutí zvuků a hudby, zvětšit a zmenšit ovládací tlačítko ve hře a zvolit rychlost kamery. Možností nastavení je pouze několik, k pohodlnému hraní jich však více potřebovat nebudete. V položce ovládání poté naleznete obrázek, který ukazuje rozložení ovládacích prvků na herním ovladači. Smysl této položky jsme však nenalezli. Hru totiž pomocí ovladače zcela jistě ovládat nebudete, ale ke hraní použijete dotykový displej.

Goat Simulator menu 2

Hurá na dvorek

Po zvolení možnosti Play se proměníte v kozu a přenesete se na dvorek, který se nachází na kraji malé vesničky. Kozu můžete ovládat pomocí joysticku na levé straně obrazovky. Na pravé straně se poté nachází několik tlačítek různých funkcí:

  • válení se – po zmáčknutí se koza svalí na zem a může se válet
  • trkání – koza bude mlátit hlavou do všeho, co se nachází před ní
  • skákání – koza bude po zmáčknutí skákat
  • lízání – pomocí tohoto tlačítka budete moci lízat snad všechny předměty ve hře
  • speciální mód – po zvolení speciálního módu se objeví další tlačítko, které aktivuje speciální funkce kozy

Goat Simulator dvorek 1

Goat Simulator lze hrát různými způsoby. Buďto můžete bezmyšlenkovitě běhat po ne moc veliké mapě, nebo se můžete pustit do plnění různých úkolů a odemykání nových achievementů a speciálních módů. Obě dvě možnosti jsou zábavné a vydrží vám po velmi dlouhou dobu. Úkolů je ve hře celá řada, a to od prostého poražení člověka, až po to stát se kozí královnou, nebo nechat explodovat benzínovou pumpu.

Goat Simulator ničení auta

Speciální módy

Na vrchní straně se nacházejí tři růžová tlačítka. Jedná se o tlačítka menu, změna módu a zpomalení času.

Goat Simulator vrchní tlačítka

Po zmáčknutí tlačítka sloužícího pro změnu módu se vám otevře nové okno, ve kterém si budete moci vybrat z normální kozy, pavoučí kozy, tučňáka, jet packu, žirafy, opeřené kozy, zlé kozy a kozy královny. Každý z těchto módů kozu nejen graficky promění, ale přidá jí také různé speciální schopnosti. Pokud budete hrát například za pavoučí kozu, tak budete moci používat jazyk jako spider-man, jet pack vám umožní létat, koza královna umí přivolat pomocníky a zlá koza umí používat magii. V počátku nejsou všechny módy odemknuty, pokud je budete chtít vyzkoušet všechny, tak budete muset plnit některé speciální úkoly.

Goat Simulator jet pack 2

Seznam všech úkolů můžete nalézt v položce menu. Některé jsou velmi jednoduché, jiné vám zase zaberou dlouhé desítky minut.

Goat Simulator úkoly

Poslední tlačítko plní funkci zpomalení. Díky němu zpomalíte čas a budete tak moci pozorovat vaše plenění a terorizování městečka zpomaleně.

Video

Goat Simulator (by Coffee Stain Studios) – iOS / Android – HD Gameplay Trailer

Goat Simulator (by Coffee Stain Studios) - iOS / Android - HD Gameplay Trailer

Verdikt

Goat Simulator je hra určená pro chvíle, kdy chcete jednoduše vypnout a relaxovat. V této hře se nenachází žádná promyšlená dějová linie, i přesto je ale velmi zábavná a chytlavá. Pokud patříte k lidem, kteří občas rádi vypnou, nebo si rádi zahrají hru podobného typu, tak Goat Simulator zcela jistě vyzkoušejte. Hra však není v obchodu Play levná a pokud ji budete chtít vyzkoušet, tak budete muset zaplatit o něco vyšší cenu, přesněji 114 Kč. Cena by mohla být jistě o něco nižší. Goat Simulator si doposud zakoupilo téměř 100 000 uživatelů.

Vyzkoušeli jste Goat Simulator?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)