Hra Dead Effect – zombie střílečka s luxusní grafikou

dead effect 7

Dead Trigger 2 už pomalu klepe na dveře a studio Bulkypix se rozhodlo, že vám zkrátí vaše čekání. Vydalo totiž zombie střílečku z první osoby Dead Effect, která v posledních dnech získává hodnocení pěti hvězd jako na běžícím páse. Není se taky čemu divit, stačí si zahrát hned úvodní misi a nevyhnete se nadšení. Má se zatím nevydaný Dead Trigger 2 začít obávat?

Podívejte se na trailer, navnadí vás:

Dead Effect Official Trailer – Space Zombies everywhere!

Dead Effect Official Trailer - Space Zombies everywhere!

 

Při úvodním spuštění hry se dostanete do průměrně vypadajícího menu v domnění, že se bude jednat o průměrně vypadající hru. Rozhodně tomu tak ale není, o čemž se přesvědčíte hned v první misi. Dead Effect má totiž skvělé grafické zpracování, čehož si hned v počátku nelze nevšimnout. Hru jsme v redakci testovali na zařízeních Transformer TF300 s Tegrou 3 a Samsungu Galaxy S3 a dospěli jsme k závěru, že není optimalizovaná pro procesory Tegra. Neznamená to, že by si s ní Transformer neporadil, ale grafické efekty vypadaly dost chabě, na rozdíl od Samsungu s procesorem Exynos 4412. Skvěle vypadají stíny, textury a navíc je hra velmi dobře optimalizovaná, takže je opravdu plynulá.

dead effect 1

Příběh hry se drží klasického a ověřeného scénáře s infekcí, po které začne posádka lodi vykazovat známky virózy :). Váš hlavní hrdina/hrdinka se probouzí z hibernačního spánku a postupně zjišťuje, že zde něco nehraje. Po pár minutách se chopíte zbraně a vydáte se na čistku napříč vesmírné lodi, která ke vší pohromě míří přímo na planetu Zemi. V této situaci byste si jen stěží poradili sami, a proto vás bude přes vysílačku navigovat tajemný profesor, který zřejmě celou tuto apokalypsu zavinil (i když se k doznání příliš nemá, čemuž se nelze moc divit). Při průchodu úzkými uličkami na vás často padne pocit strachu a napětí, především když se kolem vás začne všechno třást a čas od času se utlumí osvětlení. Zabíjení zombies je vcelku zábavná záležitost, nemrtví občas reagují na místo zásahu a samozřejmě zde fungují i headshoty. Dead Effect má velmi dobře vyřešený systém míření (stejně jako v Call of Duty), a proto si budete zabíjení doslova užívat (ano, zní to podivně), především pak ve speciálním slow-motion módu, který se hlavní hrdina naučí v brzké fázi hry používat. Zpomalení času vás v mnoha situacích dokáže podržet a zajistit vaše přežití. Nepřátel je totiž občas tolik, že je zapotřebí velmi dobře mířit, což vám slow-motion mód hravě umožní. Někteří nepřátelé se plazí po zemi, běhají, plivou, nebo jsou více agresivní, než ostatní. Když se takováto partička sejde pohromadě, máte pak o zábavu postaráno.

dead effect 3

Jsou zde i přerostlí bossové s vlastním health barem, kteří toho vydrží opravdu dost. Na tyto chlapíky je vhodné upgradovat vaše zbraně. To můžete učinit při každém ukončení levelu. Vylepšit si  můžete například poškození, přesnost nebo zásobník. Kromě těchto upgradů si můžete zakoupit i zcela nové zbraně. Do hry můžete buďto investovat vlastní peníze (ty se promění v herní kredity), nebo je poctivě sbírat přímo ve hře. Dead Effect má v sobě zabudovaný i survival mód, v němž můžete své dosažené výsledky sdílet např. přes sociální síť Facebook. Kromě toho hra nabízí i mnoho dalších výzev, jejichž plněním si můžete zpřístupnit další obsah.

dead effect 5

Co nás na hře dále potěšilo?

V Dead Effect si můžete přizpůsobit grafické nastavení výkonu vašeho telefonu. Možností, jak hru správně optimalizovat, je opravdu hodně. Proto, pokud hru nemáte vyloženě plynulou, najeďte si do nastavení a snižte grafické efekty. Dále musíme pochválit jednoduché ovládání, jehož ovládací prvky si můžete libovolně měnit a posouvat je po obrazovce.

Najde se i jedno negativum

Co nám na hře opravdu vadí, je přílišné množství krve. Ne že by nám nějak extra vadila samotná krev, u dnešních her jsme zvyklí na mnohem horší věci, ale v tomto případě je to jednoduše zbytečné. Když totiž míříte na nemrtvého a začnete po něm z blízka střílet, začne na vás stříkat tolik krve, že pomalu ani nevidíte na obrazovku. I samotné grafické zpracování krve, je v porovnání s ostatními grafickými efekty opravdu bídné. To je ale jediná maličkost, která nám v Dead Effectu vadí. Jinak se jedná o opravdovou lahůdku, a to nejen pro milovníky zombies.

Dead Effect
Dead Effect
http://youtu.be/UXrLkYU9ZH4

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)