Bulánci jsou zpátky! Nová polštářová bitva ve verzi 2.0 bude i na mobilech

hra Bulánci 2.0

Ano, legendární česká hra, která má za sebou miliony stažení a kterou museli mimo jiné se skřípěním zubů přetrpět i učitelé informatiky snad na každé škole v ČR, se vrací. Autoři Bulánků oznámili u příležitosti dvacetiletého výročí svého slavného díla práci na nové verzi. Na podporu vývoje založili crowdfundingový projekt Bulánci se vrací na Startovači, kde jim fanoušci okamžitě lidově řečeno “urvali ruce”. V čase kompletování tohoto článku (šest hodin po zveřejnění projektu) činila vybraná částka 1,3 milionu. Cílem je přitom 500 tisíc korun a projekt na znovuzrození zabijáckých polštářků má před sebou dalších 29 dní. Hra Bulánci 2.0 je tedy jasný fanouškovský trhák.

Teď už rozhodně není otázkou, jestli hra bude, ale kdy a jaká. Na tu první zatím přesnou odpověď nemáme, ale druhou autoři jasně odbavili. Dočkáme se starých známých map v novém 3D hávu (nebo spíš povlečení, jak vtipně vysvětluje doprovodné video), ale to rozhodně nebude vše. Samozřejmě nebude chybět populární multiplayer, nicméně hra Bulánci 2.0 nabídne i rozšířený singleplayer s kampaní. Ta půjde hrát sólově i v kooperaci. Dokonce se objeví i střídání dne a noci či různých typů počasí.

Bulánci 2.0 na Startovači

Bulánci 2.0 na Startovači

Hra Bulánci 2.0 zamíří i na mobily

Naprosto parádní novinkou je pak oznámení kompatibility hned s několika platformami, mezi kterými nechybí ani konzole a mobily. Na telefony se prý hra vydá “v případě většího úspěchu na Startovači“, což už v tuto chvíli asi můžeme považovat za odškrtnutou položku. Pokud se hru rozhodnete podpořit a chcete přitom sáhnout po nějaké odměně, tak můžete vybírat mezi položkami od 250 do 150 000 korun. Úplně nejvíc na dračku jde hra v kombinaci se sběratelskou figurkou či nově vymyšlenou deskovkou.

Mezi odměnami nechybí opravdu exkluzivní položky jako dabing vlastní jednoho z polštářků, party s autory nebo dokonce bulánčí dort. Pouhý vstup do hry (klíč pro PC verzi) vyjde na 400 Kč, s přednostním právem na šest stovek. Za 850 korun jsou případně k dispozici dva klíče s právem přednostního vstupu do hry.

Kdy jste poprvé hráli Bulánky? A kdy naposledy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)