Honor Magic6 Lite představen. Chce Honor naštvat zákazníky?

HonorMagic6Lite
  • Honor Magic6 Lite se v tichosti začal prodávat v Itálii
  • Těšit se můžete na atraktivní vzhled a Snapdragon 6 gen 1
  • Mnohem větší očekávání vzbuzuje očekávaný Honor Magic6 Pro

Honor Magic6 Lite je na první pohled atraktivní a pěkný mobilní telefon s vyváženou nabídkou funkcí, který dříve nebo později pravděpodobně zamíří na trh v České republice. Přesto se nemohu zbavit lehce nepříjemného pocitu. Co mě trápí?

Honor Magic6 Lite nabízí 6,78 palcový AMOLED displej s rozlišením 1200 x 2652 pixelů. Svižné reakce zajistí Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 v kombinaci s 8 GB operační paměti. Není to nejvýkonnější procesor na trhu, ale při běžných úkonech vám výkon určitě chybět nebude. Vnitřní úložiště má kapacitu 256 GB. Baterie má kapacitu 5300 mAh, telefon podporuje 35W nabíjení.

Telefon nabízí hned tři fotoaparáty, pozornost si zaslouží jen ten hlavní, který má rozlišení 108 megapixelů. Další dva snímače s rozlišením 5 a 2 megapixely jsou spíše do počtu, moc parády s nimi neuděláte a vůbec by mi nevadilo, kdyby si je výrobce odpustil. Telefon spoléhá na Android 13, snad nebude Honor moc dlouho s aktualizací na Android 14 otálet.

HonorMagic6Lite

Máte pocit, že už jste Honor Magic6 Lite někde viděli? Není to pocit, Honor Magic6 Lite je dvojče k modelu Honor X9b. Až detailní pohled na specifikace ale odhalí, že Honor Magic6 Lite je „lehce ohlodanou“ variantou. Honor X9b nabídl celých 12 GB operační paměti, baterie měla kapacitu o 500 mAh vyšší. Přitom hmotnost telefonů je na gram stejná! Buď má Honor nepořádek ve specifikacích nebo vývojáři Honoru hmotnost dorovnali závažím, jinak si to vysvětlit neumím. Samsung nebude se svou politikou v oblasti procesorů jediný, kdo chce naštvat zákazníky…

Líbí se vám Honor Magic6 Lite?

Zdroj: Honor

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)