Menu

Už i Honor má telefon s minimálními rámečky: Honor 9i se představuje

První Huawei telefon s minimálními rámečky už se představil před několika týdny, bylo tedy jen otázkou času, kdy se ukáže i telefon dceřiné společnosti Honor. A právě včera se odhalil Honor 9i, který vychází z Huaweie Mate 10 Lite.

Honor 9i bude mít u nás pravděpodobně jiný název

Společnosti Huawei i Honor jsou už proslaveny tím, že téměř pro každý trh dávají odlišné názvy pro své telefony. Dá se tedy počítat s tím, že Honor 9i se u nás bude nazývat úplně jinak. Například právě Huawei Mate 10 Lite se na jiných trzích nazývá třeba Mainmang 6 nebo Huawei Nova 2i. Hodně společného s Huawei telefonem má i tento nový Honor.

Ten byl představen v Indii. Na přední straně telefonu najdeme 5,9“ velký IPS displej s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2160 x 1080 pixelů. Zadní strana pak má duální fotoaparát 13 + 2 MPx. Uvnitř telefonu se o výkon stará Kirin 659 a 4 GB RAM. Baterie má kapacitu 3 340 mAh. Čtečka otisků prstů je pak na zadní strana pod objektivy fotoaparátů.

Prozatím se začíná prodávat v Indii, kde je dostupný za 17 999 INR. To je zhruba 6 000 bez DPH a dalších poplatků. Pokud připočítáme DPH a další poplatky či přirážky, tak reálná částka u nás může být +- 8 tisíc Kč.

Jak se vám líbí tyto levnější telefony s minimálními rámečky?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Braiteyy (Braiteyy)

6.10.2017 19:36

Krásnej za tu cenu! Je mi 14 let a nedavno mi rodiče koupili honor 8 protože poměr cena výbava byl fakt tip ťop s ohledem na výběr v čechách. Huawei jako takový nemám moc rád ale Honor jsem si oblíbil. Ta cena u jejich produktů vážně potěší a rozhodně půjdu i do dalších modelů. Jedinná věc co mě štve je EMUI…. To je peklo. Nebudu to dál rozvádět, ale honor jde správnou cestou.

Adam Valt

7.10.2017 0:30

2 Braiteyy:
tak skús custom ROM

TonyKuba

TonyKuba 8

7.10.2017 10:44

V poslední době velmi často čtu u upozornění na nějaký nový model mobilu narážku na nějaké další poplatky a či přirážky podle kterých např. telefon pro indii za 6 tisíc se změní v Česku za telefon, který najednou bude za 6 + 8 tisíc. Telefon v indii je za 6 tisíc pro koncového zákazníka to znamená, že obchodník ho má za 6 tisíc – x tisíc. Za podobných podmínek ho možná kupuje i český prodejce, ale najednou je cena zvýšena o více než 100%. Babíčka by řekla, nenažranost, není to jen v telefonech ale i v másle……..nebudu raději pokračovat.

Pacik

7.10.2017 15:01

@TonyKuba: 8k kč by měl stát se vším všudy (teda ta cena by na 8k měla začínat). A v ČR bude dražší kvůli nákladům na dovoz, DPH, a snad i delší záruce (nejsem si jistý, zda je v Indii jen jeden nebo dva roky záruky).

RSS (komentáře k článku)