Hmatová odezva displeje? Vyzkoušeli jsme si povedený koncept Fujitsu (video)

multitouch

Před dvěma dny vás Honza Tipmann informoval o velmi zajímavém produktu, který ukázala společnost Fujitsu na letošním veletrhu MWC 2014 ve španělské Barceloně. Vystavený tablet byl vybaven speciálním displejem, který nabízí něco, čemu vývojáři říkají hmatová odezva – ta se snaží uživateli navodit pocit, že sahá na to, co je zobrazeno na displeji tabletu.  Například, že hrajete na struny kytary, nebo saháte na povrch pokrytý pískem. Náš tým tuto zajímavou technologii vyzkoušel a vy se tak můžete podívat na první pohled. Můžeme říct, že první dotek je opravdu zvláštní. Vyvolává ve vás pocit strachu, jelikož saháte na něco o čem bezpečně víte, že je hladké, ale ono jaksi “není”.

Fujitsu – prototyp displeje s hmatovou odezvou

Fujitsu - prototyp displeje s hmatovou odezvou

 

Zatím se jedná pouze o prototyp, a tak kromě faktu, že zatím existuje pouze několik modelových příkladů nás trápily také zvuky, které displej s hmatovou odezvou vydává. Časem se to ovšem může vyvinout do daleko pokročilejší podoby. A my bychom to uvítali. Koncept samotný je zcela revoluční a přibližuje další milník ve vývoji displejů. Praktické využití vidíme zpočátku jako ideální nástroj  pro výukové programy, hry a jiné vzdělávací prvky. Kam až se tato technologie v blízké budoucnosti vyvine se necháme překvapit.

hmatová odezva Technologie ultrazvukových vibrací

Chybí hmatová odezva i vám? Kde byste jí v praxi uvítali?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)