Outlook appka pro Android konečně umí jednu fajn vychytávku z iOS verze

hlasité čtení Outlook Android

E-mailová mobilní aplikace Microsoft Outlook pro Android se dočkala funkce, na kterou poměrně dlouhou dobu čekali mnozí její uživatelé. Nástroj nyní umí nahlas číst zprávy, čímž poskytuje zvýšený komfort při práci se schránkou. Android verze se dočkala několik měsíců poté, co stejná funkce funguje ve variantě pro systém iOS. Tam je dostupná od loňského listopadu a Microsoft sliboval, že hlasité čtení e-mailů v aplikaci Outlook bude pro Android připravené v roce 2020. Ta chvíle nastala teď.

Organize your time and tasks hands-free with Play My Emails in Outlook

Organize your time and tasks hands-free with Play My Emails in Outlook

V popisu funkce “Play My Emails” je uvedeno, že hlasité čtení bude v Outlooku dostupné v případě připojení externího zvukového zařízení. Doufejme ale, že to půjde i přímo z reproduktoru telefonu (zatím jsme neměli možnost vyzkoušet). Novinka každopádně umí nejen nahlas přečíst text v e-mailu, ale třeba i aktuality k událostem. Vzhledem k tomu, že hlasité čtení v Outlook aplikaci pro Android zařizuje chytrá asistentka Cortana, je možné jí zadávat příkazy i zpět. Kromě diktování odpovědi na zprávu například také zvládne potvrzování či vytváření událostí či poznámek, které se e-mailů týkají.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook

Používáte Outlook pro Android? Už funkci máte?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)