Audiofilové radujte se, Spotify konečně nabídne kvalitnější poslech

HiFi kvalita hudby ve Spotify

Spotify se vyhýbal všem audiofilům širokým obloukem. Proč? Kvalita streamováné hudby nebyla ani zdaleka odpovídající, přece jenom hudbu ze Spotify si na dražších sluchátkách neužijete. Momentálně Spotify dosahuje kvality zvuku 320 kbit/s, což je poměrně málo. Všechno se od teď možná mění. Již tento rok bude HiFi kvalita hudby ve Spotify. HiFi je vysoce kvalitní audio, které nabízí bezztrátový formát. Jde o stejnou kvalitu jako například nahrávka z CD.

Pro rychlé srovnání nejkvalitnější MP3 nabízí datový tok 320 kbit/s, zatímco CD nabízí bezztrátový zvuk 1 411,2 kbps (44,1 kHz). Samozřejmě nutno podoktnout, že rozdíl nepoznáte bez kvalitních sluchátek nebo reproduktorů. Momentálně kvalitní audio (HiFi kvalita) nabízí Amazon Music, Tidal a Dezzer. Spotify se očividně zmíněným službám pokusí konkurovat.

HiFi kvalita hudby ve Spotify není jediná novinka. Mimo HiFi Spotify oznámil rozšíření do bezmála 80 zemí a nový zajímavý obsah. Co se týče, HiFi bohužel zatím nevíme, kolik za něj zaplatíme (pravděpodobně půjde o nejdražší možnost Premium verze), ani v kterých zemích se novinky dočkáme.

Jak a na čem posloucháte hudbu vy?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)