Oficiálně potvrzeno. Evropa se HarmonyOS dočká v roce 2022

Derek Yu Huawei HarmonyOS Evropa

Operační systém HarmonyOS, který si i kvůli obchodním restrikcím ze strany USA v poměrně velké rychlosti na míru vyrobila čínská firma Huawei, oficiálně zamíří v mobilech také mimo svou domovskou zemi. Výjimkou nebude ani Evropa, což už máme oficiálně potvrzeno. A dokonce i s hrubým termínem, kterým je rok 2022. O informaci se podělil prezident pro středí a východní Evropu Derek Yu v rozhovoru pro rumunská média.

Představitel firmy k systému zmínil, že v Číně jej už údajně používá přes 100 milionů uživatelů. “Jsou spokojeni s možnostmi, které náš operační systém nabízí. Když uživatelé přejdou z Androidu na HarmonyOS, úroveň spokojenosti se zvýší o 10 %. Pro uživatele v Evropě jej představíme příští rok,” pochlubil se v rozhovoru.

U dalších otázek mimo jiné potvrdil například trable s použitím 5G procesorů, i když v komentáři k modelu Nova 9 řekl, že “4G evropským spotřebitelům zatím stačí”. Řeč pak byla i kolem série Mate. Ta prý pohřbená není a příští rok se vrátí. Huawei chce prý také víc peněz vložit do vývoje a výroby ohebných mobilů.

Jakou budoucnost věštíte Huawei pro rok 2022?

Zdroj: adevarul

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)