TOPlist

Známe oficiální datum představení a vypuštění mobilního HarmonyOS

HarmonyOS datum představení vypuštění

Čínská společnost Huawei před několika hodinami oficiálně oznámila datum, kdy do světa pošle svůj vlastní operační systém HarmonyOS. Konkrétně jeho verzi 2.0, která je připravena fungovat také v mobilních telefonech a tabletech či hodinkách. Stane se tak po několika dlouhých měsících, kdy asijský gigant řeší obchodní restrikce uvalené ze strany USA. Mimo jiné kvůli těmto zákazům, které firmě odpírají plnohodnotné využití systému Android včetně Google aplikací a služeb, začala vlastní variantu vytvářet. Finální datum představení a vypuštění HarmonyOS je 2. červen.

ostré vydání HarmonyOS 2.0

Systém je vyvíjen od roku 2019 a původně běžel hlavně v IoT prvcích a přístrojích partnerských třetích stran. Od loňska se v souvislosti s verzí 2.0 mluví také o zavedení do silného segmentu mobilních telefonů, tabletů a chytrých hodinek. Očekává se, že společně se systémem Huawei představí a uvede také tablet MatePad Pro 2 a hodinky Watch 3. Prvním novým telefonem, který na trh vyrazí vyzbrojený novým systémem, bude pravděpodobně Huawei P50. Datum představení a vypuštění už tedy HarmonyOS má. Uvidíme, co se bude dít dál.

Jaký start systému předvídáte / přejete?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)